Polska B-Węgry B na remis. Paweł Genda zdobył 4 gole

Pierwsza reprezentacja Polski przygotowuje się do mistrzostw świata, ale w okresie świąteczno-noworocznym nie próżnuje też kadra B piłkarzy ręcznych. W środę zespół Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego zremisował w sparingu z drugą reprezentacją Węgier. 4 gole w tym meczu zdobył Paweł Genda.

Długimi momentami Polacy dominowali w tym meczu. Już na samym początku zdołali odskoczyć rywalom na 3 gole, ale ci odrobili straty i po kwadransie było 5:5. Potem biało-czerwoni świetnie grali w obronie i spokojnie budowali akcje w ofensywie co ponownie pozwoliło im zbudować przewagę. Na przerwę schodzili z wynikiem 12:9.

Jednak w drugiej połowie biało-czerwoni szybko roztrwonili zaliczkę i w 36. minucie to Węgrzy, po raz pierwszy tego wieczoru, wyszli na prowadzenie. Potem wynik cały czas oscylował wokół remisu. Na 34. sekundy przed końcem efektowny i skuteczny rzut Huberta Korneckiego z dystansu dał Polakom jednobramkowe prowadzenie, ale po chwili odpowiedział Balazs Szolossi i mecz zakończył się polubownie, remisem 22:22. Paweł Genda był jednym z najskuteczniejszych na boisku.

Polska B – Węgry B 22:22 (12:9)
Polska: M. Kornecki, Małecki, Foluszny – Tokaj 5, Genda 4, Góralski 3, H. Kornecki 3, Czuwara 2, Walczak 2, Wróbel 2, Prymlewicz 1, Bąk, Kondratiuk, Kużdeba, Pietruszko, Rutkowski.