Pogoń Prabuty rozbiła Relax Ryjewo w V-ligowych derbach powiatu kwidzyńskiego. Cenne punkty straciła Spójnia Sadlinki

Spójnia Sadlinki straciła cenny punkt w meczu z Victorią Kaliska. Goście zwycięską bramkę zdobyli w 88 minucie spotkania Fot. Andrzej Milewski
Kolejne derby powiatu kwidzyńskiego w V lidze (Klasa Okręgowa) zakończyły się pewnym zwycięstwem Pogoni Prabuty. Ku zaskoczeniu wszystkich prabucianie rozbili Relax Ryjewo aż 7:0 (3:0), nie dając rywalom szansy na boisku. Ważne ligowe punkty stracili natomiast gracze Spójni Sadlinki, którzy przegrali na własnym terenie z Victorią Kaliska 2:3.

W kolejnych derbach powiatu kwidzyńskiego zawodnicy Pogoni Prabuty podejmowali drużynę z Ryjewa. Chyba jednak niewielu spodziewało się tak łatwej i wysokiej wygranej gospodarzy. Pierwszą bramkę prabucianie zdobyli już w 5 minucie meczu, po trafieniu Jana Furmana. Na 2:0 podwyższył natomiast Paweł Urbanowicz, który pokonał bramkarza rywali w 36 minucie spotkania. I gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza część gry, w 45 minucie kolejnego gola dla prabucian zdobył Paweł Urbanowicz.

Po zmianie stron początkowo utrzymywało się trzybramkowe prowadzenie Prabut. W 65 minucie wynik podwyższył jednak Marek Kowalski i gospodarze mogli być pewni zwycięstwa w tym spotkaniu. Na tym jednak prabucianie nie poprzestali i w końcówce spotkania dorzucili kolejne trzy gole. Najpierw w 80 minucie do siatki rywali trafił Mateusz Szpociński, po czym 6 minut później rezultat podwyższył Dawid Tatara. Wynik końcowy meczu ustalił natomiast Maciej Modrzewski, pokonując bramkarza Relaksu w 89 minucie spotkania.

O wiele bardziej zacięte było spotkanie innego naszego reprezentanta w V lidze. Walcząca o utrzymanie Spójnia Sadlinki przegrała bowiem na własnym boisku z Victorią Kaliska, tracąc ostatnią bramkę na dwie minuty przed zakończeniem spotkania.
Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych rozstrzygnięć bramkowych, natomiast po przerwie padło ich aż pięć. Jako pierwsi drogę do bramki gospodarze znaleźli gracze Victorii Kaliska, a konkretnie Piotr Drzewiecki, który w 47 minucie zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Już 3 minuty później doszło jednak do wyrównania po bramce Krzysztofa Warpasa, zdobytej z rzutu karnego.

Gra się również nieco wyrównała, a na kolejną bramkę trzeba było czekać do 71 minuty meczu. Po raz drugi gola dla gości zdobył wówczas Piotr Drzewicki. I ponownie gospodarze nie cieszyli się z byt długo z prowadzenia w tym spotkaniu. Już 4 minuty później sędzia odgwizdał kolejny rzut karny dla gospodarzy, a bramkarza gości po raz drugi pokonał Krzysztof Warpas. Sytuacja na boisku wróciła więc do punktu wyjścia. W 88 minucie gola zapewniającego zwycięstwo drużynie gości zdobył jednak Patryk Pobłocki, a walcząca o utrzymanie Spójnia straciła w ten sposób cenne punkty.

Wyniki 21 kolejki V ligi, gr. Gdańsk II

Borowiak Czersk - Beniaminek 03 Starogard Gdański 3:4, Wietcisa Skarszewy - Olimpia Sztum 5:2, Orzeł Subkowy - Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:2, Radunia II Stężyca - Pomezania Malbork 0:3, Pogoń Prabuty - Relax Ryjewo 7:0, Wisła Tczew - Mady Ostaszewo 0:4, Tęcza Brusy - Meteor Pinczyn 1:0, Spójnia Sadlinki - Victoria Kaliska 2:3, Czarni Przemysław - pauza.