Podwójne wicemistrzostwo Europy zawodniczek Nadwiślanina Kwidzyn. Świetne zawody Moniki i Kingi [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Kosiński
Zaktualizowano
Po dwa wicemistrzowie tytuły wywalczyły Monika Chodukiewicz oraz Kinga Świderska z sekcji trójboju siłowego Nadwiślanina Kwidzyn podczas mistrzostw Europy w wyciskaniu leżąc, które odbyły w Hamm w Luksemburgu.

Monika rywalizkowała w kategorii 52 kg, a Kinga w kat.84+. O ile z Kingą sytuacja była jasna startuje w swojej kategorii, to z Moniką okazało się, że ma szanse na medal kategorie niżej, czyli do 47 kg.

- Musiała zbić 4 kg. Monika jest wysoką i bardzo szczupłą dziewczyną. Zrzucenie 4 kg przy tak szczuplej sylwetce jest nie lada wyzwaniem. Trzy tygodnie przed zawodami Monika zaczęła redukcję wagi. Było trochę nerwów ,ale udało się i na wadze oficjalnej ważyła 46,1 kg - mówi trener Zbigniew Lewicki.

Bardzo ładnie zaliczyła wszystkie podejścia i zdobyła wicemistrzostwo Europy. Kinga z kolei pierwszą walkę stoczyła ze swoimi nerwami.

- Przez ostatnią noc waga zeszła o prawie trzy kilogramy. To pierwszy start Kingi na imprezie tej rangi i dlatego nerwy dały znać o sobie - relacjonuje Lewicki.

W przyłszym roku czeka ją start w Mistrzostwach Świata w Czechach i Mistrzostwach Europy w Kownie na Litwie, o ile uzyska nominacje i wygra mistrzostwa Polski.

Kinga walkę o złoty medal przegrała ze starszą o rok francuską. Pięknie zaliczyła dwa pierwsze podejścia, ale ciężar 77,5 kg okazał się jeszcze zbyt duży. Na treningu wyciskała 75 kg.

- Kinga ma dopiero 17 lat i myślę, że za rok będzie wyciskała około 85-90 kg. Chociaż podróż była długa i męcząca, bo do pokonania mieliśmy około1300 km, to wracaliśmy szczęśliwi i zadowoleni - dodaje Lewicki.

To był 9 i 10 medal jaki wywalczyli zawodnicy Nadwiślanina w zawodach rangi mistrzostw Europy. W mistrzostwach Polski do tej pory zdobyli 172 medale oraz 192 rekordy Polski.

Klub dziękuję dziewczynom za wspaniały start oraz sponsorom. To Tomasz Świderski, czyli tata Kingi, który zawiózł zawodniczki i trenera na mistrzostwa oraz Jerzy Śnieg i Artur Milewski z firmy Artpol.

Medalowe zdobycze ciężarowców Nadwiślanina Kwidzyn. "Mieć takich zawodników to skarb" [ZDJĘCIA]

Medalowe zdobycze ciężarowców Nadwiślanina Kwidzyn. "Mieć ta...

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020