Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podłoga z korka w łazience? Jak najbardziej tak!

Irena Grek
Korek może być montowany w łazienkach, ale jedynie w formie płytek przyklejanych do podłoża
Korek może być montowany w łazienkach, ale jedynie w formie płytek przyklejanych do podłoża Fot. archiwum
Jeżeli ktoś myśli, że kamień lub terakota są najbardziej właściwymi materiałami na podłogę w łazience, to jest w błędzie. Wbrew pozorom idealnie w pomieszczeniach narażonych na działanie wody sprawdza się korek. Dzieje się tak za sprawą właściwości tego tworzywa.

Niewątpliwą zaletą podłogi korkowej jest jej ciepło. Korek to izolator, a więc materiał, który ma bardzo niską przewodność termiczną.

Stojąc boso w łazience, nie odczujemy dyskomfortu i poczucia chłodu, gdyż korek nie wchłania ciepła naszego ciała. Jest wręcz przeciwnie - podłoga wykonana z korka sprawia wrażenie ciepłej, jakby dodatkowo ogrzewanej.

Czytaj także: Hydroizolacja łazienki, czyli jak pozbyć się wilgoci

Korek charakteryzuje się również bardzo niską higroskopijnością, czyli podatnością na wchłanianie wilgoci. Przyjmuje tylko 18 do 20 proc. wody, w związku z tym nie zmienia swojej objętości. Korek nie psuje się też pod wpływem wody, gdyż nasiąka nią w minimalnym stopniu. Dzięki temu nie zasiedli się w nim grzyb ani pleśń. Ponadto jest materiałem zachowującym swe właściwości przez wiele lat, nawet jeśli nie jest specjalnie impregnowany.

Na rynku jest wiele rodzajów podłóg korkowych. Przy ich wyborze należy zwrócić uwagę m.in. na parametry techniczne podłogi. W łazience na pewno sprawdzą się płytki. Można łączyć je też "na styk" z innymi wykładzinami podłogowymi. Wtedy jednak powinny ściśle do nich przylegać, by nie pozostawiać pleśni i grzybom możliwości rozwoju.

Niewątpliwą zaletą płytek jest też różnorodność ich kolorów. Mogą mieć barwę naturalną (beż i brąz), być woskowane lub malowane. W przypadku malowanych warstwa farby może pokrywać jednolicie całą płytkę (przy zachowaniu faktury korka) lub jedynie warstwę spodnią. Możliwe jest też wybarwienie warstwy spodniej na inny kolor, a warstwy dekoracyjnej na inny. Najczęściej spotykane barwy to zieleń, czerwień, biel i czerń. Płytki naturalne można malować lakierami oraz bejcami do drewna.

Zobacz również: Zalety drewnianej podłogi

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

SIM Zagłębie inwestycje pow. zawierciański

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dolnoslaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto