Pływacy MTS Kwidzyn zdobyli 14 medali w grudziądzkim „Pucharze Orki”. Bartosz Bródka drugi wśród 15-latków

Podczas startów w "Pucharze Orki" zawodnicy MTS Kwidzyn wywalczyli 14 medali
Podczas startów w "Pucharze Orki" zawodnicy MTS Kwidzyn wywalczyli 14 medali Fot. materiały klubowe
Czternaście medali zdobyli pływacy MTS Kwidzyn w ogólnopolskich zawodach pływackich „Puchar Orki” zorganizowanych w Grudziądzu. W klasyfikacji łącznej Bartosz Bródki Wcześniej kwidzynianie udanie rywalizowali także w lidze województwa pomorskiego juniorów i młodzieżowców, zdobywając 7 krążków oraz kilkakrotnie ocierając się o podium.

Grudziądzki „Puchar Orki” to impreza o dwudziestoletniej tradycji. Podczas zmagań zawodników klubów pływackich wyławiane są prawdziwe diamenty w tej dyscyplinie. W tegorocznych zmaganiach uczestniczyli zawodnicy z rocznika 2011 oraz starsi, startując w konkurencjach indywidualnych (zawodnicy z poszczególnych kategorii wiekowych rywalizowali w 4 stylach), a także w wyścigach sztafetowych. Na starcie grudziądzkich zawodów stanęło ostatecznie prawie 200 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Jak się okazało zawody starły na bardzo wysokim poziomie, co wynikało m.in. z ogromnego „głodu” rywalizacji sportowej spowodowanej sytuacją w naszym kraju.

W zawodach zorganizowanych z zachowaniem wprowadzonych obostrzeń sanitarnych z dobrej strony pokazali się również byli podopieczni Kwidzyńskiego Towarzystwa Pływackiego, a obecnie uczniowie z klas sportowych VIIIe i VIIe oraz zawodnicy klubu MTS Kwidzyn. Kwidzynianie zdobyli łącznie 14 medali, a troje z nich dodatkowo stanęło także na podium w klasyfikacjach generalnych swoich roczników. Drugie miejsce w kat. 15 lat chłopców zajął Bartosz Bródka, a tuż za nim uplasował się jego klubowy kolega Juliusz Stojek. W kategorii 15 lat dziewcząt na III miejscu sklasyfikowano natomiast Lenę Szachmytowską. Warto również dodać, że tuż za podium w kat. 14 lat dziewcząt uplasowała się kolejna kwidzynianka Nikola Iljin. Medale w poszczególnych startach zdobywali natomiast: Magda Dobrowolska, Nikola Iljin, Bartek Bródka, Kinga Chojnacka, Michał Janusiewicz, Lena Szachmytowska oraz sztafeta w składzie: Lena Szachmytowska, Kinga Chojnacka, Agata Wojnicz oraz Magda Dobrowolska.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich moich podopiecznych. Gratuluję medalistom, ale też tym, którzy pomimo, iż nie zdobyli medali, pływali na bardzo wysokim poziomie poprawiając swoje rekordy życiowe – mówi Artur Szachmytowski, trener kwidzyńskich pływaków.

Warto dodać, że wcześniej pływacy MTS Kwidzyn udanie startowali także w lidze województwa pomorskiego juniorów i młodzieżowców. W silnie obsadzonych zawodach uczestniczyło wówczas ponad 300 zawodników z 20 klubów województwa pomorskiego. Kwidzynianie pokazali wysoką formę, ogromne zaangażowanie i hart ducha, zdobywając ostatecznie 7 medali oraz kilkakrotnie ocierając się o podium. Medale wywalczyli wówczas: Nikola Iljin, Kinga Chojnacka, Michał Janusiewicz, Juliusz Stojek, Lena Szachmytowska oraz Magda Dobrowolska.