Wybierz region

Wybierz miasto

  Najepsza szkoła jazdy - wyniki

  Egzamin na prawo jazdy to chyba najpopularniejszy po maturze sprawdzian umiejętności. Już większość nastolatków marzy o legalnym kierowaniu samochodem rodziców czy nawet zakupie swoich czterech kółek. Kluczową kwestią, poza wiekiem,stanem zdrowia i wpisowym, jest wybór odpowiedniej szkoły jazdy, a to wcale nie jest takie proste.

  Jeszcze kilka lat temu sprawę ułatwiały nieco rankingi szkół jazdy publikowane na stronach internetowych Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Od 2013 roku statystyk ujawniać nie mogą, ponieważ kompetencje te przejęły starostwa powiatowe. Tu jednak rzadziej pojawiają się takie zestawienia.

  Dlatego też zrealizowaliśmy plebiscyt "Najlepsza szkoła jazdy w mieście", który miał pokazać nie tylko, po której szkole jest większa szansa zdania egzaminu, ale również, gdzie możemy spotkać sympatycznych instruktorów z dobrym podejściem do żółtodziobów.
  Co kilka lat zmienia się formuła egzaminu. Przed 2004 rokiem trzeba było zaliczyć wszystkie manewry parkowania na placu, później zadania te przeniesiono do części egzaminu w ruchu miejskim. Za to w

  2013 roku wprowadzono tzw. dynamiczny egzamin teoretyczny, gdzie kandydat ma mniej czasu na odpowiedź i nie może wrócić do pytania.

  Nie zmienia się jednak podstawowa potrzeba kursanta w postaci cierpliwego i komunikatywnego instruktora, który pomoże zrozumieć zadania teoretyczne i pokazać, jak należy prowadzić, by zaliczyć egzamin i czuć się pewnie jako uczestnik ruchu drogowego.

  Regulamin plebiscytu

  Ostatnie plebiscyty

  Znasz je z filmów i seriali! Co wiesz o amerykańskim Święcie Dziękczynienia? QUIZ

  Inne plebiscyty