Piłkarze ręczni Usara Kwidzyn pokonali Szczypiorniaka Olsztyn i awansowali na III miejsce w rozgrywkach I ligi grupy A [ZDJĘCIA]

Po wygranej nad Olsztynem zawodnicy Usara Kwidzyn awansowali na III miejsce w ligowej tabeli Mirosław Wiśniewski
Piłkarze ręczni Usara Kwidzyn pewnie ograli Szczypiorniaka Olsztyn i zapisali na swoim koncie kolejny komplet punktów. Świetne spotkanie w kwidzyńskiej bramce rozegrał Oliwier Chruściel, natomiast w ataku brylował Filip Jarosz.

Początek meczu był dość wyrównany, a zespoły rywalizowały grając bramka za bramkę. W 10 minucie, po skutecznych interwencjach Oliwiera Chruściela oraz golach Bartosza Janiszewskiego i Łukasza Cieślaka, kwidzynianom udało się jednak odskoczyć rywalom na dwie bramki - 5:3.

Szczypiorniści Usara Kwidzyn pewnie zwyciężają outsidera I ligi z Olsztyna - Oliwier Chruściel z 3 trafieniami na koncie

Goście starali się odrobić straty, ale zdołali jedynie zbliżyć się do Usara na jedną bramkę. Podopieczni trenera Dominika Borynia z minuty na minutę czuli się natomiast coraz pewniej. Po kolejnych udanych interwencjach Oliwiera Chruściela kwidzynianie zdobyli 5 bramek z rzędu i wyszli na bezpieczne prowadzenie - 11:5. Wysoka przewaga gospodarzy sprawiła natomiast, że mogli spokojnie kontrolować to spotkanie. Ambitni gracze Szczypiorniaka zdołali jednak zmniejszyć rozmiary strat i pierwsza połowa zakończyła się jedynie trzybramkowym prowadzeniem Usara - 16:13.

Po przerwie goście ruszyli do odrabiania strat. W efekcie, po dwóch trafieniach Przemysława Mosiewicza, już w 35 minucie gry olsztynianie doprowadzili do wyrównania 17:17. Na tym jednak zakończyła się ofensywa rywali, a gracze Usara ponownie starali się budować swoją przewagę. Do 49 minuty kwidzynianie prowadzili jednak różnicą 1-2 bramek. Od wyniku 23:22 rozpoczął się jednak marsz gospodarzy po zwycięstwo. Kwidzynianom udało się zdobyć 6 bramek przy zaledwie 1 trafieniu rywali (karny) i po 56 minutach prowadzili już 29:23. Co więcej gospodarze na tym nie poprzestali, powiększając swoją przewagę do 7 trafień: 31:24. Ostatecznie Usar wygrał we własnej hali 32:25, a wynik końcowy ustalił skuteczny rzut karny wykonany przez Oliwiera Chruściela. Warto dodać, że było to trzecie trafienie bramkarza Usara w tym spotkaniu.

Usar Kwidzyn - Szczypiorniak Olsztyn 32:25 (16:13)

Usar: Chruściel 3, Wysocki - Szwed 1, Werra 1, Łoziński, Ludwiczak 5, Janiszewski 3, Sonnenfeld 5, Wróblewski, Orzłowski 1, Wawrzyniak, Jarosz 7, Rozwadowski 2, Cieślak 3, Raczkowski 1, Ciss.
Szczypiorniak: Pikura - Jurewicz 3, Ziejewski 1, Lewandowski 1, Domagalski 1, Bądzelewski, Mosiewicz 5, Strączek 1, Golks 10, Leszczyński 1, Fabisiak 2.

Wyniki 12 kolejki I ligi, gr. A:

Szynaka Meble Jeziorak Iława - PGE KPR Gryfino 28:26 (16:12), Usar Kwidzyn - Szczypiorniak Olsztyn 32:25 (16:13), Kospel Gwardia Koszalin - SMS ZPRP I Kwidzyn 45:33 (22:19), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Sparta Oborniki (mecz odbędzie się 6 kwietnia), MKS Grudziądz - pauza, Tytani Wejherowo - pauza.