Piłkarze ręczni Usara Kwidzyn pokonali SMS ZPRP II Płock. Porażki kwidzyńskich SMS-ów w Kościerzynie i Olsztynie

Usar Kwidzyn odniósł swoje piąte zwycięstwo w tym sezonie i z kompletem punktów zajmuje III miejsce w ligowej tabeli Fot. Grzegorz Drosiński
Szczypiorniści Usara Kwidzyn pokonali SMS ZPRP II Płock i pozostają niepokonani w pierwszoligowych rozgrywkach tego sezonu. Niestety pozostałe zespoły z Kwidzyna schodziły z parkietu pokonane. SMS ZPRP II przegrał na wyjeździe z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna, a pierwszy zespół SMS ZPRP z Kwidzyna uległ graczom z Olsztyna.

Początek meczu był dość wyrównany, a kibice byli świadkami specyficznego pojedynku między zespołem gości a Bartoszem Janiszewskim. Gdy w sukurs przyszedł mu Bartosz Preuss kwidzynianom udało się odskoczyć rywalom na 2 bramki – 8:6. W 13 minucie, po trafieniu Dominika Sonnenfelda gospodarze powiększyli natomiast swoją przewagę do 3 trafień – 11:8

Goście próbowali zniwelować straty, jednak udawało im się jedynie zmniejszyć straty o jedną lub dwie bramki. Kwidzynianie grali jednak swoje i w 22 minucie, po golach Dominika Sonnenfelda i Łukasza Cieślaka (karny) gospodarze prowadzili już 4 trafieniami – 18:14. Wówczas jednak Usar oddał pole gry rywalom, co zaowocowało 6 kolejnymi bramkami rzuconymi przez SMS. Po 28 minutach gry w kwidzyńskiej hali prowadzili zatem gracze SMS ZPRP II – 20:18. Przed przerwą do bramki trafiali już jednak tylko kwidzynianie, którzy po bramkach Błażeja Bańcerka, Jacka Szweda i Bartosza Janiszewskiego, schodzili do szatni z przewagą jednej bramki.
Po zmianie stron kwidzynianie kontynuowali swoją dobrą passę. W 39 minucie Usar prowadził już 28:23 i mimo prób rywali, konsekwentnie budowali swoją przewagę. Osiem minut później, po trafieniu Bartosza Preussa gospodarze prowadzili już 33:27. Mimo starań jednej i drugiej ekipy sześciobramkowa przewaga Kwidzyna utrzymała się do końca tego spotkania.
Warto dodać, że mecz kwidzynian z SMS ZPRP II Płock był nie tylko wydarzeniem sportowym. Podczas spotkania po raz kolejny przeprowadzona została bowiem zbiórka charytatywna. Tym razem wsparcie trafiło do kwidzyńskiego przytuliska Miłosna, a w akcji uczestniczyli również wolontariusze kwidzyńskich Adopciaków.

Usar Kwidzyn - SMS ZPRP II Płock 41:35 (21:20)

Usar: Wysocki - Szwed 3, Werra 2, Bańcerek 4, Gryń, Janiszewski 11, Sonnenfeld 7, Piekarski 1, Cieślak 2, Raczkowski 1, Preuss 9, Nogowski 1.
SMS ZPRP II: Ciupa, Pajdała - Janiszewski 4, Hornik 8, Kuć, Gołąbek 2, Sawicki 5, Sęk 4, Szweda-Lewandowski 3, Wielgucki 2, Cieciora, Czajkowski, Petlak 7.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - SMS ZPRP II Kwidzyn 38:27 (16:15)

Sokół: Fydrych, Pieńczewski - Żyszkiewicz 5, Trzeciński 3, Ponto 1, Piechowski 3, Szala, Jasowicz 4, Adamczyk 4, Jankowski 1, Lisiewicz 3, Lewandowski 1, Bednarek 6, Kryński 7, Bronk.
SMS ZPRP II: Siwik, Urbanowicz, Włodarczyk, Węgiel - Wocial 1, Gregorski 3, Koss 2, Bielecki 1, Iwanowski 3, Myszka 1, Raczkowski 4, Curzytek 6, Żabko 2, Zalewski, Moskal 4.

Szczypiorniak Olsztyn - SMS ZPRP I Kwidzyn 33:32 (20:16)

Szczypiorniak: Masłowski, Pikura - Jurewicz 6, Lewandowski, Bądzelewski, Mosiewicz 9, Golks 12, Zaborowski 1, Warmiński, Ostrówka 3, Dzido 2.
SMS ZPRP I: Zwierz, Chruściel - Ebertowski 2, Słupski 8, Kwiatkowski, Stefaniak 4, Korczak 1, Szendzielorz 1, Świątkiewicz 5, Biskup 1, Pstrąg 1, Konwicki 1, Filipowicz 3, Matela 5.

Wyniki 5 kolejki I ligi, grupy A:

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - SMS ZPRP II Kwidzyn 38:27 (16:15), Usar Kwidzyn - SMS ZPRP II Płock 41:35 (21:20), Szczypiorniak Olsztyn - SMS ZPRP I Kwidzyn 33:32 (20:16), Tytani Wejherowo - PGE KPR Gryfino 33:29 (17:18), KOSPEL-Gwardia Koszalin - Mazur Sierpc 28:23 (15:13), KPR Elbląg - Sparta Oborniki 25:19 (11:10).