Piłkarze ręczni Usara Kwidzyn ograli Tytanów Wejherowo w półfinale wojewódzkim Pucharu Polski mężczyzn. Finał już 20 października 2021 r.

Po świetnej końcówce meczu Usar Kwidzyn wywalczył awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski Fot. Usar Kwidzyn
Usar Kwidzyn pokonał Tytanów Wejherowo w półfinale wojewódzkim Pucharu Polski mężczyzn w piłce ręcznej. Kwidzynianie wygrali 30:28 przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę dopiero w końcówce tego spotkania. W finale wojewódzkim (20 października 2021 r.) Usar zmierzy się teraz z zespołem Ligi Centralnej: GKS Autoinwest Żukowo.

Półfinałowe starcie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy po 6 minutach gry objęli prowadzenie 4:2. Kwidzynianie starali się jednak konsekwentnie grać swoją piłkę, w efekcie po trafieniach Bartosza Preussa i Beniamina Werry już w 10 minucie doprowadzili do remisu 5:5. Gra się wówczas wyrównała, a mecz w kolejnych minutach toczył się bramka za bramkę.

Usar Kwidzyn zwycięża Tytanów Wejherowo w półfinale wojewódzkim Pucharu Polski mężczyzn w piłce ręcznej

Sytuacja ta utrzymał się do 14 minuty i wyniku 8:8. Wówczas przewagę na parkiecie zyskali gospodarze, którzy zdobyli 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Usara (Łukasz Cieślak i Dominik Sonnenfeld). Po 21 minutach gry Usar przegrywał zatem w Wejherowie 15:10. Co więcej w końcówce meczu Tytani zdołali powiększyć swoją przewagę o kolejne trafienie i na przerwę schodzili prowadząc 20:14.
Po zmianie stron lepiej grę rozpoczęli kwidzynianie, którzy zdobywając 4 bramki przy jednym trafieniu gospodarzy (Radosław Sałata) zmniejszyli istniejące straty do zaledwie 3 trafień. Wówczas mecz ponownie się wyrównał, a gra toczyła się bramka za bramkę. Schemat ten trwał do 51 minuty i wyniku 26:23.

Wówczas to przewagę uzyskali kwidzynianie, którzy po serii trafień Beniamina Werry, Bartosza Janiszewskiego, Dominika Sonnenfelda i Łukasza Cieślaka (karny) wyszli na prowadzenie - 26:28. Do końca meczu pozostały wówczas tylko 3 minuty, jednak piłkarze Usara nie wypuścili już z rąk zwycięstwa. Wynik po stronie Kwidzyna kontrolował Jacek Szwed, którego bramki pozwoliły Usarowi utrzymać przewagę w tym spotkaniu.
Półfinałowe zwycięstwo sprawiło, że kwidzynianie zagrają teraz w finale wojewódzkim. Rywalem Usaru będzie GKS Autoinwest Żukowo, a mecz rozegrany zostanie 20 października 2021.

Tytani Wejherowo - Usar Kwidzyn 28:30 (20:14)

Tytani: Nowosad – Jurkiewicz 6, Wicki R., Wicki M. 1, Bartos, Koss 3, Warmbier 1, Przymanowski, Wejher 6, Sałata M., Sałata R. 6, Szafrański 2, Żyłowski, Rompa 1, Pałkowski, Pohnke 2.
Usar: Kiepulski, Wysocki - Szwed 4, Werra 3, Gryń, Janiszewski 5, Sonnenfeld 4, Boryń, Cieślak 9, Raczkowski, Preuss 5.