Piłkarze ręczni MMTS pokonali Grupę Azoty Tarnów. Patryk Grzenkowicz i Jakub Szyszko zdobyli razem aż 17 bramek

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Grupę Azoty Tarnów 29:26 i udanie zrewanżowali się za porażkę odniesioną w pierwszej rundzie Fot. materiały prasowe MMTS Kwidzyn
Po przegranych z Kielcami, Szczecinem i Zabrzem kwidzynianie w końcu cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów. MMTS pokonał Grupę Azoty Tarnów 29:26 i awansował na IX miejsce w tabeli PGNiG Superligi Mężczyzn. Znakomite spotkanie rozegrali kwidzyńscy skrzydłowi: Jakub Szyszko i Patryk Grzenkowicz, którzy łącznie rzucili rywalom aż 17 bramek.

Przed meczem wszyscy liczyli na to, że kwidzynianom w końcu uda się przerwać serię porażek (przegrane z Łomżą Vive, Sandrą SPA Pogonią oraz Górnikiem). Niestety ostatnie spotkania nie napawały optymizmem, a jedyną kartą w ręku MMTS wydawał się fakt, że mecz rozgrywany jest w Kwidzynie. Grupa Azoty co prawda traciła do kwidzynian 2 punkty, ale na swoim terenie pokonała MMTS wygrywając 26:23. Do tego podopieczni trenera Patryka Liljestranda wydawali się w niezłej dyspozycji po ostatnim wyjazdowym zwycięstwie nad Torus Wybrzeżem Gdańsk – 23:29. Stąd też nie powinno nikogo dziwić, że mecz rozpoczął się od trzybramkowego prowadzenia Grupy Azoty.

Kwidzynianie na swoją pierwszą bramkę musieli czekać do 5 minuty, kiedy to Jakub Szyszko trafił z rzutu karnego. Swoją pierwszą bramkę z gry MMTS zdobył natomiast dopiero w 8 minucie, po skutecznym rzucie Bartosza Nastaja. Dwie minuty później, gol Patryka Grzenkowicza dał kwidzynianom remis – 3:3, jednak na więcej nie pozwolili już rywale. Gra się bowiem wyrównała, a zespoły rywalizowały bramka za bramkę. Schemat ten udało się kwidzynianom złamać dopiero na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy. Po golach Jakuba Szyszko i Bartosza Nastaja gospodarze odskoczyli wówczas rywalom na dwie bramki – 13:11. I choć obie ekipy zdobywały kolejne gole to różnica ta utrzymała się do końca pierwszej części meczu. W przerwie kwidzynianie powinni jednak pomyśleć o tym, aby odciąć od podań Rennosuke Tokudę. Rozgrywający Grupy Azoty w pierwszej połowie zdobył bowiem aż 7 bramek i wyraźnie był motorem napędowym ofensywy gości.

Po wznowieniu gry gole dla Tarnowa początkowo zdobywał właśnie wspomniany Japończyk, jednak na bramki rywali gospodarze szybko odpowiadali trafieniami Jędrzeja Zieniewicza. Gdy jednak w ataku MMTS zaczął także skutecznie dogrywać do Michała Pereta, kwidzynianom udało się doskoczyć rywalom na 4 bramki – 20:16. Niestety przez kolejne 7 minut lepiej prezentowali się podopieczni trenera Patrika Liljestranda. Goście zdobyli 5 bramek przy dwóch trafieniach Kwidzyna (Grzenkowicz oraz Szyszko – karny) i w 47 minucie meczu doprowadzili do wyrównania 21:21. Kwidzynian z chwilowego marazmu przebudził Krzysztof Szczecina, który wybronił kilka piłek, umożliwiając gospodarzom przeprowadzenie kolejnych akcji. W efekcie już 3 minuty później MMTS prowadził z Tarnowem 25:21.

Chwilę później sytuacja ponownie zaczęła być jednak nerwowa. Gole Kiryła Kniaziewa (karny) i Marcina Wajdy zbliżyła bowiem rywali na dwie bramki. Z opresji uratował kwidzynian Michał Peret, który podwyższając prowadzenie na 26:23 pozwoli czerwono-czarnym na pewien spokój w grze. I choć w końcówce w zespole Grupy Azoty ponownie ciężar gry brał na siebie Rennosuke Tokuda, to po stronie gospodarzy skutecznie punktował rywali Jakub Szyszko. Trafienie skrzydłowego MMTS Kwidzyn przypieczętowało także zwycięstwo gospodarzy i udany rewanż za porażkę poniesioną w pierwszej rundzie.

MMTS Kwidzyn – Grupa Azoty SPR Tarnów 29:26 (15:13)

MMTS: Matlęga, Szczecina – Grzenkowicz 8, Orzechowski, Krieger 1, Peret 3, Zieniewicz 4, Kutyła, Ossowski 1, Potoczny, Nastaj 3, Szyszko 9, Landzwojczak, Jankowski, Przytuła.
Grupa Azoty: Małecki, Ciochoń – Tokuda 13, Majewski, Wojdan 1, Sanek 1, Wajda 1, Dadej 2, Kużdeba, Pedryc 2, Kniazeu 5, Yoshida 1.

Wyniki 21 Serii PGNiG Superligi:

Azoty Puławy - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:26 (13:11), Chrobry Głogów - Stal Mielec 29:27 (13:8), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Orlen Wisła Płock 23:29 (11:13), Energa MKS Kalisz - Łomża Vive Kielce 28:33 (11:21), Zagłębie Lubin - Sandra SPA Pogoń Szczecin 29:31 (13:18), Gwardia Opole - Górnik Zabrze 20:29 (9:12), MMTS Kwidzyn - Grupa Azoty Tarnów 29:26 (15:13).