Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn wygrali w Kaliszu po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie remis dały bramki Kutyły i Potocznego

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn urwali punkty kaliszanom, wygrywając mecz po serii rzutów karnych Fot. materiały prasowe Energi MKS Kalisz
Po zaciętym potkaniu zawodnicy MMTS Kwidzyn wracali z Kalisza ze zdobyczą 2 punktów. W regulaminowym czasie padł bowiem remis 24:24 i zwycięzcę meczu musiały wyłonić rzuty karne. W nich minimalnie lepsi okazali się gracze MMTS.

Początek meczu to fatalna dyspozycja kwidzynian, którzy praktycznie nie istnieli w ataku. Przez pierwsze 13 minut podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki zdobyli bowiem zaledwie jedną bramkę z gry! Skutecznym rzutem, w 10 minucie meczu, popisał się wówczas Wiktor Jankowski. Wcześniej honoru MMTS bronił jedynie Jakub Szyszko, który dwukrotnie trafiał z rzutów karnych.

MMTS Kwidzyn wywalczył cenne punkty w Kaliszu. Czerwono-czarni triumfują po serii rzutów karnych

Problemów ze skutecznością nie mieli natomiast kaliszanie. Najpierw trafiał Jędrzej Zieniewicz, a później Maciej Pilitowski i Miłosz Bekisz. Głównie dzięki nim po 13 minutach gry Energa MKS prowadziła z Kwidzynem aż 8:3

Wówczas jednak ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Michał Potoczny, a czerwono-czarni zaczęli toczyć wyrównany pojedynek z gospodarzami. Sytuacja ta utrzymała się do 19 minuty i prowadzenia kaliszan 11:6. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało natomiast do kwidzynian, którzy niejako odpłacili się gospodarzom za wydarzenia z początku meczu. W 27 minucie gry polu Roberta Orzechowskiego i serii bramek kwidzyńskiego zespołu (6 bramek MMTS przy jednym trafieniu Kalisza) gościom udało się odrobić straty i doprowadzić do wyrównania. Co prawda jeszcze przed przerwą gola dającego gospodarzom zwycięstwo w pierwszej połowie zdobył Piotr Krępa, jednak druga odsłona meczu zapowiadała się dla MMTS optymistycznie.

Kolejne 30 minut rozpoczęło się jednak od błędów z jednej i drugiej strony. Jako pierwsi drogę do bramki znaleźli natomiast gospodarze, którzy po rzucie Jędrzeja Zieniewicza podwyższyli swoje prowadzenie do dwóch bramek. Na szczęście dwie akcje Jakuba Szyszki pozwoliły kwidzynianom na szybkie doprowadzenie do wyrównania. Przewaga na parkiecie nadal należała jednak do gospodarzy. W trakcie kolejnych 7 minut Energa MKS rzuciła wówczas 6 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach MMTS. W efekcie po 43 minutach gry podopieczni trenera Pawła Nocha prowadzili różnicą 4 trafień - 20:16. Na szczęście na więcej nie pozwolili kwidzynianie, którzy przejęli inicjatywę na parkiecie.

Po serii 5 bramek z rzędu czerwono-czarni nie tylko więc odrobili straty, ale i wyszli na skromne prowadzenie w tym spotkaniu - 20:21. Chwilę później gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania, po czym sami wyszli na jednobramkowe prowadzenie. W grze kwidzynian utrzymał gol Alana Guziewicza. Chwilę później trafienia Michała Dreja (karny) i Mateusza Góralskiego wyprowadziły natomiast gospodarzy na dwubramkową przewagę - 24:22. Po emocjonującej końcówce kwidzynianie, dzięki trafieniom Nikodema Kutyły i Michała Potocznego, odrobili jednak straty i po 60 minutach gry mieliśmy remis 24:24.

Gospodarze mieli jeszcze szanse na zdobycie zwycięskiej bramki, ale zgubili piłkę i zwycięzcę spotkania musiały wyłonić rzuty karne. W nich oglądaliśmy popis nieskuteczności obu zespołów (5 niewykorzystanych rzutów!), jednak minimalnie lepsi w tym elemencie gry okazali się gracze MMTS. Przysłowiową kropkę nad „i” postawił Łukasz Zakreta, który wybronił rzut Piotra Krępy oraz Nikodem Kutyła, który z 7 m pokonał Krzysztofa Szczecinę. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki wywalczyli tym samym cenne 2 punkty, które pozwoliły czerwono-czarnym na awans na XI miejsce w ligowej tabeli.

Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 24:24 (13:12) k. 2:3

Energa MKS: Hrdlicka, Szczecina - Krępa 1, Zieniewicz 3, Kus 1, Drej 5, Pedryc, Góralski 5, Wróbel, Pilitowski K. 1, Pilitowski M. 3, Kużdeba, Bekisz 4, Adamczyk 1.
MMTS: Zakreta, Dudek - Kornecki, Grzenkowicz, Orzechowski 3, Kutyła 3, Majewski 1, Guziewicz 4, Wawrzyniak, Potoczny 5, Nastaj, Szyszko 6, Landzwojczak 1, Jankowski 1.

Wyniki 11 Serii PGNiG Superligi:

Chrobry Głogów - Zagłębie Lubin 30:30 (13:14) k. 3:5, Górnik Zabrze - Łomża Industria Kielce 24:40 (10:21), Grupa Azoty Unia Tarnów - ARGED KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 26:23 (13:10), Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 36:21 (15:14), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:33 (16:15), Sandra SPA Pogoń Szczecin - Gwardia Opole 35:29 (17:18), Energa MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn 24:24 (13:12) k. 2:3.