Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn przegrali ligowe starcie z Azotami Puławy. Ryszard Landzwojczak z czerwoną kartką już w 11 minucie gry

Mimo ambitnej postawy czerwono-czarni przegrali ligowe starcie z Azotami Puławy
Mimo ambitnej postawy czerwono-czarni przegrali ligowe starcie z Azotami Puławy Fot. Mirosław Wiśniewski
Mimo ambitnej walki kwidzynianom nie udało się urwać punktów drużynie z Puław. MMTS przegrał we własnej hali z Azotami 25:29, sprawiając jednak podopiecznym trenera Larsa Walthera sporo kłopotów. Niezwykle skuteczny ponownie okazał się Andriej Akimenko, wicekról strzelców PGNiG Superligi, który rzucił kwidzynianom aż 10 bramek (w tym 3 z rzutów karnych).

Mecz rozpoczęli goście, a pierwszą bramkę zdobył Michał Jurecki. W rewanżu kwidzynianie próbowali zagrozić bramce Puław, ale niewiele z tego wychodziło. Trafiali za to goście i po kolejnej bramce Michała Jureckiego i Łukasza Rogulskiego prowadzili 0:3. Gospodarze na swoją pierwszą bramkę musieli czekać aż do 8 minuty, kiedy to niemoc MMTS przełamał Michał Potoczny. Chwilę później trafił też Ryszard Landzwojczak i kwidzynianie zbliżyli się do rywali na jedną bramkę.

Dwie minuty później obrotowy MMTS zakończył jednak swój występ w tym spotkaniu. Za nieprzepisowy atak na Antoniego Łangowskiego sędziowie ukarali go czerwoną kartką i odesłali na trybuny. Trener Bartłomiej Jaszka musiał więc skorygować swój pomysł na grę w tym spotkaniu. Na boisku pojawi się Wiktor Jankowski, jednak gra kwidzynian nie zmieniła się tak bardzo jak można było przypuszczać. W 16 minucie meczu, po golu Arkadiusza Ossowskiego, kwidzynianie w końcu doprowadzili do remisu – 5:5. Natomiast 3 minuty później kolejna bramka Ossowskiego dała gospodarzom prowadzenie – 7:6.

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn przegrali ligowe starcie z Azotami Puławy

W 25 minucie, sytuacja zrobiła się jeszcze ciekawsza, bowiem po dwóch trafieniach Jędrzeja Zieniewicza, gospodarze prowadzili już 11:9. Niestety chwilę później na ławkę kar powędrował Damian Przytuła, a goście doprowadzili do wyrównania. W 29 minucie na minimalną przewagę wyszli natomiast goście, którzy po golu Andreja Akimienki prowadzili 12:13. Kwidzynianie wyrównali wówczas po golu Jakuba Szyszko z rzutu karnego. Chwilę później kolejne kary otrzymali także Damian Przytuła i Michał Peret, jednak osłabieni kwidzynianie wytrzymali napór rywali. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie minimalnym prowadzeniem Puław po golu Andrieja Akimienki z rzutu karnego.

Po przerwie kwidzynianie szybko doprowadzili do remisu, a wyrównany fragment gry utrzymał się do 36 minuty spotkania – 17:17. Wówczas puławianie rzucili 4 bramki przy jednej bramce Patryka Grzenkowicza i odskoczyli gospodarzom na trzybramkową przewagę – 18:21. Mimo starań czerwono-czarnych przewaga Azotów utrzymała się do 53 minuty i stanu 22:25. Bramki Alana Guziewicza i Wiktora Jankowskiego pozwoliły jednak kwidzynianom zbliżyć się do rywali na jedną bramkę – 24:25. Niestety na więcej nie pozwolili już rywale. Kwidzynianie nie potrafili wypracować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich, do końca meczu zdobywając już tylko jedną bramkę. Azoty dorzuciły natomiast cztery kolejne i zgarnęły komplet punktów za zwycięstwo w kwidzyńskiej hali.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 25:29 (13:14)

MMTS: Matlęga, Dudek – Grzenkowicz 3, Orzechowski 1, Krieger, Peret, Zieniewicz 5, Guziewicz 1, Ossowski 4, Potoczny 1, Nastaj 2, Szyszko 4, Landzwojczak 1, Jankowski 3, Przytuła.
Azoty: Bogdanov, Zembrzycki 1, Borucki – Akimenko 10, Łangowski 1, Podsiadło 1, Przybylsi, Zembrzycki 1, Jurecki 6, Szyba 2, Rogulski 3, Velkavrh, Kowalczyk 2, Dawydzik 2, Gumiński 1, Jarosiewicz.

Wyniki 15 Serii PGNiG Superligi:

Energa MKS Kalisz - Torus Wybrzeże Gdańsk 30:23 (14:10), Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:19 (8:7), Gwardia Opole - Chrobry Głogów 28:28 (11:15) k. 4:2, MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 25:29 (13:14), Grupa Azoty Tarnów - Stal Mielec 24:20 (11:10), Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 18:27 (8:14), Sandra SPA Pogoń Szczecin - Łomża Vive Kielce 29:40 (16:22).