Piłkarze ręczni MMTS Kwidzyn pokonali Górnika Zabrze. Udany rewanż czerwono-czarnych za porażkę w I rundzie

MMTS skutecznie zrewanżował się kaliszanom za porażkę z I rundy PGNiG Superligi
MMTS skutecznie zrewanżował się kaliszanom za porażkę z I rundy PGNiG Superligi materiały prasowe Górnika Zabrze
Trwa znakomita seria zwycięstw zespołu MMTS Kwidzyn. Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego po punktach zdobytych na Szczecinie oraz Opolu tym razem wygrali na wyjeździe ogrywając Górnika Zabrze 28:22. To jednak nie koniec, bo już w najbliższą sobotę, 5 marca 2022 r. kwidzynian czeka kolejny trudny sprawdzian, tym razem z Energą MKS Kalisz.

Przed meczem zawodnicy obu drużyn oraz kibice uczcili minutą ciszy ofiary wojny w Ukrainie. Po rozpoczęciu gry efektownymi interwencjami popisywali się natomiast bramkarze obu ekip: Jakub Skrzyniarz i Bartosz Dudek. Jako pierwsi, po rzucie Pawła Krawczyka, bramkę zdobyli zabrzanie. Goście szybko odpowiedzieli jednak trafieniami Roberta Orzechowskiego, Nikodema Kutyły i Jakuba Szyszki. W efekcie po 7 minutach gry MMTS prowadził w Zabrzu 3:1.

Chwilę później gola kontaktowego dla zabrzan zdobył co prawda Jakub Kohrs, jednak przy skutecznej defensywie oraz udanych interwencjach Bartosza Dudka goście ponownie odpowiedzieli zdobyciem 3 bramek. Po 11 minutach gry MMTS prowadził zatem w Zabrzu już 6:2. Sytuacja zrobiła się jeszcze ciekawsza, gdy po kolejnej serii trafień (m.in. trzy kolejne gole Jakuba Szyszki) czerwono-czarni powiększyli istniejącą przewagę do 8 bramek - 12:4.
Od 24 minuty meczu gra się jednak nieco wyrównała, choć ośmiobramkowa przewaga kwidzynian utrzymała się niemal do końca pierwszej połowy. Tuż przed przerwą straty gospodarzy zmniejszył jednak gol zdobyty przez Krzysztofa Łyżwę.
Po przerwie kibice oglądali swego rodzaju powtórkę z tego co działo się na początku pierwszej połowy tego spotkania. Jako pierwsi, po rzucie Dawida Molskiego, gola rzucili zabrzanie. MMTS odpowiedział natomiast zdobyciem 7 bramek przy dwóch trafieniach rywali. Dzięki temu po 40 minutach gry kwidzynianie prowadzili w Zabrzu już 23:12!

Dominację czerwono-czarnych przerwały dopiero bramki Krzysztofa Łyżwy i Dawida Molskiego. Dzięki skuteczności Michała Pereta do 48 minuty przewaga kwidzynian oscylowała jednak w okolicy 10 bramek - 26:16. Chwilę później dwa kolejne gole dla gospodarzy zdobył natomiast Jakub Szabat i wydawało się, że taką różnicą zakończy się to spotkanie. W ostatniej minucie gole Jakuba Sladkowskiego i Krzysztofa Łyżwy zmniejszyły jednak rozmiary zwycięstwa MMTS-u do 6 bramek, ale komplet punktów pewnie trafił do Kwidzyna.
Warto dodać, że po 17 meczach szczypiorniści MMTS Kwidzyn zajmują V miejsce w ligowej tabeli, z dorobkiem 29 punktów. Tuż za kwidzynianami znajdują się Górnik Zabrze i Gwardia Opole (po 25 punktów), a VIII miejsce zajmuje Energa MKS Kalisz.

Przypomnijmy, że kaliszanie będą najbliższym rywalem MMTS Kwidzyn, a mecz tych drużyn odbędzie się w kwidzyńskiej hali przy ul. Wiejskiej, już w najbliższą sobotę, 5 marca o godz. 19.00. Będzie to ciekawe spotkanie nie tylko z uwagi na punkty czy też dystans dzielący obie ekipy. W zespole Energi MKS grają przecież byli zawodnicy MMTS: Maciej Pilitowski, Kacper Adamski oraz Marek Szpera. Po sezonie dołączy do nich także Krzysztof Szczecina, który zamieni się klubami z Łukaszem Zakretą. Do MMTS poza bramkarzem dojdzie także rozgrywający Kalisza Robert Kamyszek. Kibice będą mieli zatem wyjątkową okazję sprawdzenia nowych nabytków kwidzyńskiego zespołu w akcji.

Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 22:28 (9:16)

Górnik: Skrzyniarz, Kazimier - Molski 3, Sladkowski 1, Szabat 2, Łyżwa 7, Krawczyk 2, Gogola 4, Invanytsia, Dudkowski, Kaczor, Kohrs 1, Adamuszek, Rutkowski, Przytuła 2.
MMTS: Dudek, Szczecina - Kornecki, Grzenkowicz 1, Orzechowski 5, Krieger 2, Peret 5, Zieniewicz 1, Kutyła 5, Majewski, Guziewicz 1, Szyszko 5, Landzwojczak 3, Jankowski.

Wyniki 17 Serii PGNiG Superligi:

Chrobry Głogów - Azoty Puławy 31:44 (19:24), Energa MKS Kalisz - Łomża Vive Kielce 26:32 (13:16), Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 22:28 (9:16), Gwardia Opole - Torus Wybrzeże Gdańsk 32:26 (14:13), Sandra SPA Pogoń Szczecin - Handball Stal Mielec 27:21 (14:12), Orlen Wisła Płock - Grupa Azoty Unia Tarnów 32:16 (19:6), Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Zagłębie Lubin 31:24 (15:10).