Piłkarskie derby powiatu kwidzyńskiego dla Supry Kwidzyn. Relax Ryjewo przegrał na własnym terenie po samobójczym golu Citowicza

Starcie Relaksu Ryjewo i Supry Kwidzyn zakończyło się zwycięstwem beniaminka rozgrywek klasy A Fot. Przemysław Kawiak
Supra Kwidzyn odniosła swoje drugie zwycięstwo w rozgrywkach klasy A. Po inauguracyjnym zwycięstwie nad Deltą Miłoradz, tym razem kwidzynianie wygrali także w Ryjewie. O zwycięstwie podopiecznych trenera Pawła Świokły zadecydował jednak gol samobójczy.

Pierwsza połowa tego spotkania na pewno mogła się podobać kibicom. Wszak w ciągu 45 minut padło aż pięć goli! Strzelecką serię rozpoczęli gospodarze, który w 14 minucie wyszli na prowadzenie po strzele Bartosza Guby.

Ryjewianie nie cieszyli się jednak zbyt długo z uzyskanego prowadzenia, bo już minutę później do wyrównania doprowadził Przemysław Frankowski. Co więcej w 21 minucie kolejnego gola dla Supry zdobył Davide Vergani i to goście objęli prowadzenie w tym spotkaniu. Podopieczni trenera Radosława Martyki zdołali jednak zniwelować straty. W 36 minucie na 2:2 wyrównał bowiem Grzegorz Siwiec i sprawa zwycięstwa w tym spotkaniu nadal pozostawała otwarta. I gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza część gry w 43 minucie samobójcze trafienie zaliczył Marcin Citowicz. Na przerwę zespoły schodziły zatem przy skromnym prowadzeniu Supry, która wygrywała w Ryjewie 3:2. Druga połowa spotkania nie przyniosła już jednak kolejnych bramek. Gra bywała czasem ostra i sędzia pokazał aż 6 żółtych kartek, i komplet punktów trafił do Kwidzyna.

Relax Ryjewo - Supra Kwidzyn 2:3 (2:3)

bramki: Guba (14'), Siwiec (36') dla Ryjewa oraz Lewandowski (15'), Vergani (21') i Citowicz (43' - sam.) dla Kwidzyna