Piłkarska A-klasa. Skuteczny Relax i wielka radość w Trzcianie

Zwycięstwa Rodła Trzciano i Relaksu Ryjewo, remis Wisły Korzeniewo i porażka Rodła Kwidzyn - tak można w skrócie podsumować drugą serię spotkań piłkarskiej A-klasy z perspektywy kibiców z naszego powiatu.

Najwięcej powodów do radości mieli kibice z Trzciana, bo w miniony weekend Rodło w pełni zrehabilitowało się za inauguracyjną porażkę. W meczu z Ruchem Gościszewo wynik już w 9 min. otworzył Radosław Smentek, a przed przerwą do siatki rywali trafili jeszcze Grzegorz Grenc i ponownie Smentek. W drugiej połowie Rodło dołożyło jeszcze dwa gole, których autorami byli Mariusz Tamski i Michał Neumann, a Ruch stać było jedynie na honorowe trafienie. Co ciekawe, w poprzednim sezonie, gdy oba zespoły grały jeszcze na szczeblu B-klasy, to Ruch był dwukrotnie górą.

Trzy punkty do swego konta dopisał również Relax Ryjewo, który w Kmiecinie szybko zadał Błękitnym dwa ciosy. W 16 min. do bramki gospodarzy trafił Radosław Martyka, zaś 2 minuty później wynik meczu ustalił Paweł Zamerski.

Tylko jeden punkt wywalczyła tym razem Wisła. Zespół z Korzeniewa w Radostowie przegrywał ze Świtem 0:2, a potem 1:3, ale zdołał uratować jedno „oczko”. Największa w tym zasługa Tomasza Wyrzykowskiego, „Grzybek” w ciągu 20 minut (od 47 do 67 min.) ustrzelił hat-tricka.

Jedynym naszym zespołem bez zwycięstwa w A-klasie pozostaje więc Rodło Kwidzyn, które w Miłoradzu prowadziło po golu Łukasza Grabowskiego, ale w końcówce musiało grać w dziesiątkę i „wypuściło” punkty przegrywając 1:2.