Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn zagrają w turnieju Final 4 Mistrzostw Polski juniorek. O awansie zadecydowała mała tabela trzech drużyn

Szczypiornistki MTS Kwidzyn zajęły II miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorek rozegranym w Zabrzu Fot. MTS Kwidzyn
Juniorki MTS Kwidzyn awansowały do turnieju Final 4 Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Stało się to możliwe po tym jak podopieczne trenera Mariusza Kupca zajęły II miejsce w ćwierćfinale zorganizowanym w Zabrzu. Warto podkreślić, że o awansie MTS-u zadecydowała mała tabela między zespołami z Kwidzyna, Zabrza i Radzymina.

Kwidzynianki swoje turniejowe występy rozpoczęły od starcia z UKS Varsovią Warszawa. Początek meczu był dość wyrównany, jednak już w 5 minucie gry trafienia Ewy Gomulak i Gabrieli Struś dały Varsovii prowadzenie 6:3. Chwilę później, po dwóch trafieniach Joanny Granickiej, warszawianki powiększyły swą przewagę do 4 trafień - 9:5. Kwidzyniankom szybko udało się zmniejszyć istniejącą różnicę do 2 bramek - 10:8, jednak w kolejnych minutach ponownie przewaga na parkiecie należała do Varsovii.

Zawodniczki MTS Kwidzyn zajęły II miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski w piłce ręcznej juniorek - przed nimi walka o medale

Warszawianki zdobyły 6 bramek przy jednym trafieniu Zofii Jeżowskiej i po 16 minutach gry prowadziły 16:9. Podopieczne trenera Mariusza Kupca rzuciły się wówczas do odrabiania strat. Siedem bramek MTS-u przy dwóch trafieniach rywalek sprawiło, że w 23 minucie gry kwidzynianki ponownie traciły do Varsovii tylko dwa gole - 18:16. Niestety końcowe minuty pierwszej połowy należały do warszawianek, które po 30 minutach gry prowadziły 22:17.
Początek drugiej odsłony meczu był dość wyrównany. W 45 minucie gry kwidzyniankom udało się jednak zmniejszyć rozmiary strat do 3 trafień - 29:26. Varsovia niestety szybko się zrewanżowała zdobywając 6 bramek przy jednym trafieniu Małgorzaty Nowickiej. W efekcie po 50 minutach gry rywalki prowadziły już 35:27. Mimo starań kwidzyńskiego zespołu szali zwycięstwa nie udało się już przechylić na swoją korzyść i MTS rozpoczął rywalizację turniejową od porażki.

UKS Varsovia Warszawa - MTS Kwidzyn 38:31 (22:17)

MTS: Pentek, Peplińska - Zgleszewska, Monka, Jeżowska M. 4, Sarnecka, Jeżowska Z. 1, Milewska 1, Boryń 4, Nowicka 6, Trzaska 3, Drewnik 4, Domka 7, Grzona 1, Męczykowska.

Drugiego dnia turnieju ćwierćfinałowego MTS zmierzył się z gospodyniami turnieju czyli Pogonią Zabrze. Tym razem gra rozpoczęła się od prowadzenia kwidzynianek 5:0, a po 9 minutach podopieczne trenera Mariusza Kupca wygrywały już 7:1. Minutę później rywalki rozpoczęły odrabianie strat, jednak MTS nadal kontrolował wydarzenia na boisku. W efekcie zabrzankom nie udało się zbliżyć do Kwidzyna na mniej niż 4 bramki. I tak też upłynęła pierwsza połowa tego spotkania zakończona prowadzeniem MTS 18:14. Po przerwie, dzięki skuteczności Anny Grzony i Patrycji Drewnik, kwidzynianki odskoczyły rywalkom na 6 bramek - 21:15. Gra się wówczas wyrównała, a sześciobramkowa różnica utrzymała się niemal do końca spotkania. Zwycięstwo kwidzynianek przypieczętowały ostatecznie trafienia Joanny Zgleszewskiej i Mileny Boryń. Dzięki temu MTS nadal liczył się więc w grze o awans do turnieju Final4..

SPR Pogoń 1945 Zabrze - MTS Kwidzyn 28:35 (14:18)

MTS: Pentek, Niemyt, Peplińska - Trzaska 2, Milewska, Domka 8, Jeżowska Z., Boryń 9, Grzona 7, Zgleszewska 1, Drewnik 6, Jeżowska M. 1, Monka 1, Nowicka.

Ostatniego dnia turnieju ćwierćfinałowego kwidzynianki spotkały się z Marcovią ROKiS Radzymin, która w wcześniejszych meczach przegrała zarówno z Zabrzem jak i Warszawą. Starcie z Kwidzynem było więc dla nich ostatnią szansą na zdobycie punktów.
Początek meczu był dość wyrównany, a wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja ta utrzymywała się do 16 minuty, kiedy na tablicy świetlnej widniał remis 11:11. Chwilę później zaatakowały zawodniczki z Radzymina, które zdobywając 4 bramki przy jednym trafieniu Laury Domki wyszły na prowadzenie 15:12. Kolejna przewaga bramkowa Marcovii, generowana głównie przez ataki Oliwii Szczepanek sprawiła natomiast, że po 30 minutach gry zespół z Radzymina prowadził już 20:15. W ostatnich sekundach istniejącą różnicę między zespołami zmniejszyła jednak bramka Katarzyny Trzaski.
Po zmianie stron dość długo utrzymywała się różnica 4-5 bramek. W 44 minucie, po bramkach Julii Domaszczyńskiej i Oliwii Kowalskiej, zespół Marcovii powiększył jednak swoje prowadzenie – 32:26. Cztery minuty później ekipa z Radzymina wygrywała już 36:29 i pokonanie Marcovii było niemal nierealne. Tym bardziej, że siedmiobrmakowa przewaga rywalek utrzymała się do 57 minuty i wyniku 43:36. W końcówce bramki Joanny Zgleszewskiej i Laury Milewskiej pozwoliły jedynie kwidzyniankom na zmniejszenie strat do 5 trafień. Komplet punktów zdobył natomiast zespół z Radzymina.

MTS Kwidzyn - KPR Marcovia ROKiS Radzymin 38:43 (16:20)

MTS: Pentek, Niemyt, Peplińska 1 - Zgleszewska 2, Drewnik 5, Jeżowska M. 2, Jeżowska Z. 2, Boryń 1, Trzaska 6, Grzona 3, Męczykowska, Milewska 8, Domka 8.

Juniorki MTS Kwidzyn pewnie awansowały do 1/8 finału mistrzostw Polski. Rywalem kwidzynianek w tej fazie będą zespoły z Lublina, Kielc i Olkusza

Kwidzyn. Juniorki MTS pewnie awansowały do 1/8 finału Mistrz...

Warto dodać, że cały turniej wygrała Varsovia Warszawa, która przeszła przez ćwierćfinał z kompletem zwycięstw. Trzy pozostałe ekipy miały natomiast na swym koncie po jednym zwycięstwie, więc drugiego finalistę musiała wyłonić mała tabela rozpisana między zespołami z Kwidzyna, Radzymina i Zabrza. Fortuna w tym wypadku uśmiechnęła się do podopiecznych trenera Mariusza Kupca, które z najlepszym bilansem uplasowały się ostatecznie na II miejscu, również uzyskując przepustkę do turnieju Final 4.

Wyniki pozostałych spotkań:

SPR Pogoń 1945 Zabrze - KPR Marcovia ROKiS Radzymin 29:25 (16:19), KPR Marcovia ROKiS Radzymin - UKS Varsovia Warszawa 30:48 (16:21), SPR Pogoń 1945 Zabrze - UKS Varsovia Warszawa 28:47 (14:24).