Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn wywalczyły punkt w Tczewie. Gospodynie zwyciężyły dopiero po serii rzutów karnych

Kwidzynianki w regulaminowym czasie zremisowały w Tczewie 32:32
Kwidzynianki w regulaminowym czasie zremisowały w Tczewie 32:32 Fot. Mirosław Wiśniewski
Pierwszoligowe szczypiornistki MTS Kwidzyn wywalczyły jeden punkt w wyjazdowym starciu w Tczewie. Podopieczne trenera Mariusza Kupca w regulaminowym czasie doprowadziły do remisu 25:25, jednak w rzutach karnych musiały uznać wyższość gospodyń. Warto podkreślić, że aż 12 bramek dla zespołu z Kwidzyna zdobyła Laura Domka.

Co prawda pierwszą bramkę zdobyły kwidzynianki (Laura Domka), jednak początek meczu należał do drużyny Sambora. Gospodynie rzucały bowiem bramki seriami efektownie powiększając swoją przewagę do stanu 9:3. Dopiero wówczas kwidzyniankom udało się włączyć do gry, głównie dzięki dobrze grze Laury Domki. W efekcie podopiecznym trenera Mariusza Kupca udało się zmniejszyć rozmiary strat do 4 trafień.

Szczypiornistki MTS Kwidzyn wywalczyły ligowy punkt w Tczewie. Samobr wygrał dopiero po rzutach karnych

Niestety stan ten utrzymywał się jedynie do 20 minuty i wyniku 13:9. Kolejne bramki Aleksandry Juć i Julii Duszyńskiej powiększyły przewagę Sambora do 7 bramek - 16:9. W końcówce pierwszej połowy kwidzyniankom udało się zmniejszyć różnicę do 5 trafień i przy takim stanie zespoły zeszły na przerwę.
Po zmianie stron trafienia Katarzyny Trzaski oraz Laury Domki dały sygnał, że kwidzynianki nie złożyły jeszcze broni. Co więcej w 42 minucie udało się zmniejszyć straty do zaledwie jednej bramki - 22:21, a dwie minuty później na tablicy świetlnej pojawił się remis 23:23. Warto dodać, że spora w tym zasługa trzech skutecznych rzutów karnych wykorzystanych przez Milenę Boryń.
Wyrównany stan meczu nie trwał jednak zbyt długo i w 48 minucie gospodyniom udało się wyjść na trzybramkową przewagę. MTS szybko zbliżył się na jedną bramkę i taki stan utrzymywał się do 59 minuty meczu i wyniku 31:30. W ostatnich sekundach na bramkę Katarzyny Zduniak kwidzynianki odpowiedziały dwoma skutecznymi rzutami karnymi Mileny Boryń i mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem. W rzutach karnych niestety lepsze okazały się jednak tczewianki. W zespole Sambora pomyliła się jedynie Agnieszka Siekańska, podczas gdy szansy nie wykorzystały również Anna Grzona i Katarzyna Trzaska.

SPR Sambor Tczew - MTS Kwidzyn 32:32 (19:14) k. 6:5

Sambor: Szczuka, Skibrowska - Duszyńska 5, Puckowska 6, Siekańska 3, Nobis 3, Solińska 2, Juć 5, Trzepałka, Zduniak 3, Krajewska 5.
MTS: Niemyt, Peplińska, Pentek - Jeżowska Z., Dajczak, Grzona, Milewska 6, Dębek, Trzaska 3, Sarnecka, Boryń 6, Drewnik 5, Domka 12, Nowicka, Jeżowska M.

Wyniki 15 kolejki I ligi, gr. A:
SPR Sambor Tczew - MTS Kwidzyn 32:32 (19:14) k. 6:5, MKS PR URBIS Gniezno - AZS Poznań 38:15 (20:10), Bukowsko-Dopiewski KPR - SPR Arka Gdynia 21:25 (11:12), SPR Pogoń Szczecin - GUKS Drwęca Novar Lubicz 39:17 (21:9), MMKS Jutrzenka Płock - KS Kościerzyna 25:29 (11:16), SMS ZPRP II Płock - pauza.