Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały wyjazdowy mecz w Kościerzynie. Po 9 kolejkach I ligi kwidzynianki zajmują VIII miejsce

W obecnym sezonie zawodniczki MTS Kwidzyn mają na swoim koncie 2 zwycięstwa i 7 porażek Fot. Mirosław Wiśniewski
Niespodzianki nie było i pierwszoligowe szczypiornistki MTS Kwidzyn przegrały wyjazdowe starcie z KS Kościerzyna. Gospodynie wygrały 49:29, dyktując warunki gry niemal przez całe spotkanie. Mimo porażki warto podkreślić jednak występ Katarzyny Trzaski, która rzuciła rywalkom aż 10 bramek, w tym 5 z rzutów karnych.

Pojedynki kwidzyńskiego zespołu z Kościerzyną od pewnego czasu mają dodatkowy smaczek. W kadrze KS Kościerzyna występują bowiem byłe zawodniczki kwidzyńskiego zespołu, jak: Julia Kupc, Amelia Zawalich, Joanna Gędłek, Dominika Szynkaruk czy Aleksandra Bielak. W starciu z młodym zespołem MTS Kwidzyn gospodynie były wyraźnym faworytem tego spotkania.

MTS Kwidzyn rozbity przez KS Kościerzynę. Kwidzynianki na VIII miejscu w tabeli grupy A I ligi kobiet

Początek meczu był wyrównany, jednak od 5 minuty przewagę na parkiecie zaczęły uzyskiwać gospodynie. W efekcie już 3 minuty później Kościerzyna prowadziła 6:3. Kwidzynianki próbowały walczyć, ale na każde trafienie gospodynie odpowiadały 2-3 bramkami. W efekcie po 13 minutach gry KS Kościerzyna prowadziła już 12:6.
Chwilę później gra się nieco wyrównała, a sześciobramkowa różnica utrzymała się do 19 minuty i wyniku 16:10. Niestety końcowe 10 minut pierwszej połowy to już wyraźna przewaga bardziej doświadczonych gospodyń. Kościerzyna zdobyła bowiem 8 bramek przy zaledwie 2 trafieniach MTS i zakończyła pierwsza odsłonę meczu prowadzeniem 24:12.

Po przerwie kwidzyniankom udało się nieco zmniejszyć istniejącą różnicę. W 42 minucie, po trafieniach Mileny Boryń, podopieczne trenera Mariusza Kupca przegrywały w Kościerzynie 30:20. Był to jednak chwilowy przebłysk zawodniczek MTS. W kolejnych minutach ponownie dominowały gospodynie, które wróciły do budowania coraz większej przewagi. W 50 minucie gry Kościerzyna prowadziła 37:23, a sześć minut później już 45:26. W końcówce bramki Katarzyny Trzaski i Oliwii Szostak nieco przystopowały gospodynie - 46:29. W ostatnich dwóch minutach prowadzenie zawodniczek z Kościerzyny podbiły jednak Amelia Zawalich i Natalia Pankowska, pieczętując wysokie zwycięstwo podopiecznych trenera Dariusza Męczykowskiego.

KS Kościerzyna - MTS Kwidzyn 49:29 (24:12)

KS: Grzywa, Ostrowska - Kupc 5, Pankowska 10, Zawalich 7, Gędłek 4, Styś 1, Jagiełło 3, Gajewska 5, Cieślak 7, Kubiak 2, Świerżewska 5.
MTS: Peplińska - Jeżowska 2, Dębek 1, Jeżowska Z. 2, Milewska 5, Szostak 1, Boryń 5, Nowicka 1, Trzaska 10, Drewnik 1, Grzona 1.

Wyniki 10 kolejki I ligi kobiet, gr. A:

GUKS Drwęca Novar Lubicz - AZS Poznań 27:29 (15:16), KS Kościerzyna - MTS Kwidzyn 49:29 (24:12), MMKS Jutrzenka Płock - SMS ZPRP II Płock 25:22 (14:12), SPR Pogoń Szczecin - SPR Sambor Tczew 33:31 (18:12), Bukowsko-Dopiewski KPR - MKS PR URBIS Gniezno 18:29 (7:13), Arka Gdynia - pauza.