Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały ligowe starcie z MKS PR URBIS Gniezno. Dominacja wiceliderek I ligi grupy A

W tym sezonie podopieczne trenera Roberta Majdzińskiego plasują się na ostatnim miejscu w rozgrywkach I ligi grupy A Fot. Mirosław Wiśniewski/archiwum
Po wznowieniu rozgrywek I ligi kobiet piłkarki ręczne MTS Kwidzyn zostały rozbite przez MKS PR URBIS Gniezno. Wiceliderki I ligi kobiet (grupa A) wygrały w Kwidzynie 18:30, wyraźnie dominując szczególnie w drugiej połowie meczu. Podopieczne trenerów Roberta Majdzińskiego i Mariusza Kupca z dorobkiem 5 punktów zamykają ligową tabelę. Warto podkreślić jednak dobrą dyspozycję Laury Domki, która zdobyła w tym meczu 10 bramek.

Początek meczu był dość wyrównany. Co prawda pierwsze dwie bramki zdobyły zawodniczki gości, ale kwidzynianki szybko odrobiły straty i w 6 minucie doprowadziły do remisu - 3:3. Gole Karoliny Chojnackiej i Moniki Łęgowskiej ponownie wyprowadziły jednak na prowadzenie piłkarki Gniezna - 3:5. Kwidzynianki poprawiły jednak swoją grę, zagrały bardziej uważnie w obronie, natomiast w ataku nie myliła się Laura Domka. W efekcie po serii czterech trafień kwidzynianki wyszły na prowadzenie 7:5.

Chwilę później zawodniczki z Gniezna odpowiedziały niemal tym samym, zdobywając 5 bramek z rzędu. Po 22 minutach gry wiceliderki I ligi prowadziły zatem w Kwidzynie 7:10. Dodatkowo 5 minut później gole Marty Giszczyńskiej i Martyny Matysek powiększyły prowadzenie Gniezna do 4 bramek - 9:13. I choć w końcówce na listę strzelczyń wpisały się jeszcze Julia Kubiak i Martyna Matysek, to czterobramkowa przewaga gości utrzymała się już do końca pierwszej połowy tego spotkania.
Niestety druga odsłona meczu przebiegała już niemal całkowicie pod dyktando zespołu MKS PR URBIS Gniezno. Początek był wyrównany, bo po dwóch bramkach każdej z drużyn w 37 minucie mieliśmy wynik 12:16. Niestety przez kolejny kwadrans kwidzynianki praktycznie nie istniały w ataku. Gniezno zdobyło wówczas 12 bramek przy zaledwie jednym trafieniu Julii Kubiak. Po 53 minutach gry zawodniczki gości prowadziły zatem aż 13:28 i szanse MTS na zdobycie jakichkolwiek punktów tym meczu spadły praktycznie do zera.

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn pokonali Grupę Azoty Tarnów 29:26 i udanie zrewanżowali się za porażkę odniesioną w pierwszej rundzie

Piłkarze ręczni MMTS pokonali Grupę Azoty Tarnów. Patryk Grz...

Wysoka przewaga Gniezna sprawiła, że w końcówce wiceliderki I ligi pozwalały kwidzyniankom na nieco więcej. W efekcie po bramkach Katarzyny Trzaski i Laury Domki gospodynie zdołały zmniejszyć rozmiar strat do 12 bramek. Punkty trafiły jednak do wiceliderek I ligi.

MTS Kwidzyn - MKS PR URBIS Gniezno 18:30 (10:14)

MTS: Hypka, Kobyłko, Wasilewska - Tadajewska, Gimińska, Szynkaruk 3, Szostak, Nowicka, Milewska, Dębek, Domka 10, Trzaska 3, Jeżowska M., Jeżowska Z., Kubiak 2.
URBIS: Kobyłecka, Konieczna - Wabińska, Kasprowiak 1, Niedzielska 1, Siwka, Giszczyńska 5, Chojnacka 3, Dolacińska, Bigoszewska-Jackowiak 2, Rachela 1, Nowak, Kaczmarek 5, Matysek 4, Łęgowska 8.

Wyniki 16 kolejki I ligi kobiet, gr. A:

SMS ZPRP I Płock - SPR Sambor Tczew 27:30 (16:19), MTS Kwidzyn - MKS PR URBIS Gniezno 18:30 (10:14), INNLINE AZS Poznań - SPR Arka Gdynia 31:25 (16:14), MMKS Jutrzenka Płock - SMS ZPRP II Płock 33:33 (15:16) k. 4:3, KS Kościerzyna - pauza.