Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały I-ligowe stracie z KS Kościerzyna. Zwycięstwo gości zapewnił rzut karny oddany w końcówce meczu

Podopieczne trenera Mariusza Kupca, po zaciętej walce, przegrały z KS Kościerzyna zaledwie jedną bramką Mirosław Wiśniewski
Rzut karny wykonany przez Paulinę Turulską w ostatnich sekundach spotkania odebrał kwidzyniankom ligowe punkty. Pierwszoligowe piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały z KS Kościerzyna 28:29.

Początek meczu to wyraźna przewaga zespołu z Kościerzyny, który po 8 minutach gry prowadził 4:1. Chwilę później gospodynie przełamały jednak swą niemoc i po trafieniach Karoliny Monki oraz Izabeli Dajczak (karny) zbliżyły się do rywalek na jedną bramkę straty.

Piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały ligowe starcie z KS Kościerzyna. Rozstrzygnięcie padło w ostatnich sekundach meczu

Było to jednak tylko chwilowe, a podopieczne trenera Dariusza Męczykowskiego ponownie starały się odskoczyć gospodyniom. Zawodniczki MTS utrzymywały jednak dwubramkową różnicę między zespołami. Stan ten utrzymywał się do 19 minuty meczu i wyniku 8:6 dla Kościerzyny. Wówczas to kwidzynianki zdobyły 3 bramki przy jednym trafieniu rywalek i po rzucie Wiktorii Sarneckiej zlikwidowały istniejącą różnicę. Po 23 minutach meczu na tablicy świetlnej widniał zatem remis 9:9. Od tego momentu gra się wyrównała i do przerwy drużyny walczyły bramka za bramkę. Ostatecznie skuteczny rzut karny wykonany przez Darię Cieślak zapewnił Kościerzynie prowadzenie po pierwszej części meczu.

Po wznowieniu gry drużyna gości powiększyła jednak swoją przewagę i w 38 minucie podopieczne trenera D. Męczykowskiego prowadziły 18:15. Kwidzynianki starały się jednak utrzymać w grze i kilkukrotnie dochodziły rywalki na jedną bramkę różnicy. W końcu w 51 minucie podopiecznym trenera Mariusza Kupca ponownie udało się doprowadzić do wyrównania - 23:23. Co więcej MTS poszedł za ciosem i po kolejnych trafieniach Moniki Monki, Wiktorii Sarneckiej i Anny Grzony gospodynie prowadziły we własnej hali 26:24.

Do końca meczu pozostawały zaledwie 4 minuty, więc wydawało się, że MTS może dowieźć wypracowaną przewagę do końca. Niestety szybka odpowiedź Kościerzyny przekreśliła te plany. Goście zdobyli 4 bramki (w tym 2 z rzutów karnych) przy zaledwie jednym trafieniu ze strony Kwidzyna (karny Anny Grzony). Nie tylko odrobiły zatem straty, ale w 60 minucie wyszły również na skromne prowadzenie - 28:27. Chwilę później do remisu doprowadziła Anna Grzona, wykorzystując kolejny rzut karny i końcówka robiła się nerwowa. Ostatecznie zwycięstwo ekipie gości dała Paulina Turulska, która skutecznym rzutem karnym, oddanym w ostatnich sekundach meczu, przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść Kościerzyny. Kwidzynianki starały się jeszcze odrobić straty, ale na zdobycie bramki zwyczajnie zabrakło już czasu.

Warto dodać, że MTS Kwidzyn z dorobkiem 4 punktów zajmuj IX – przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Kościerzyna zgromadziła natomiast 15 punktów i plasuje się na VI pozycji. Liderem pozostaje natomiast SPR Arka Gdynia, która z dorobkiem 27 punktów, pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w I-ligowej grupie A.

MTS Kwidzyn - KS Kościerzyna 28:29 (12:13)

MTS: Niemyt, Peplińska, Pentek - Kudlewska 1, Kreft 1, Mrozek 1, Monka 4, Dajczak 4, Góralska 1, Karwowska 1, Mierzejewska 1, Janik, Pankowiak 1, Sarnecka 3, Grzona 10.
KS: Grzywa - Jędraszek 1, Małecka 5, Kara, Styś 4, Bieńkowska 4, Turulska 5, Kryżan, Sulej, Cieślak 10, Kubiak.

Wyniki 12 kolejki I ligi kobiet, gr. A:

Bukowsko-Dopiewski KPR - MKS Brodnica 21:21 (13:10) k. 4:5, SMS ZPRP II Płock - SPR Sambor Tczew 23:32 (13:19), MTS Kwidzyn - KS Kościerzyna 28:29 (12:13), AL-KO AZS Poznań - MMKS Jutrzenka Płock (mecz odbędzie się 5 marca), SPR Arka Gdynia - pauza, SPR Pogoń Szczecin - pauza.