Piłka ręczna: Kwidzynianki wygrały 5 mecz w sezonie i zdecydowanie przewodzą w II lidze

Edyta Majdzińska, trenerka drużyny MTS, która rywalizuje zarówno w gronie seniorek, jak i juniorek ZPRP.pl
W tym sezonie szczypiornistki MTS Kwidzyn poniosły tylko jedną porażkę w II lidze - w październiku przegrały w Giżycku z tamtejszym MTS. Patrząc na wynik drugiego starcia pomiędzy tymi zespołami, aż trudno uwierzyć w ten wcześniejszy, bo w niedzielę kwidzynianki rozgromiły rywalki 41:19 (26:9).

Losy tego spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszych minutach, bo zawodniczki MTS na "dobry początek" wbiły aż 9 goli z rzędu. Rywalki po raz pierwszy trafiły do kwidzyńskiej bramki dopiero w 12 minucie! Potem gra się nieco wyrównała, ale nie na długo, bo w końcówce pierwszej połowy gospodynie szybko powiększyły przewagę z 10 do 16 bramek.

Po przerwie MTS jeszcze przez kilka minut gnębił przeciwniczki i szybko powiększył przewagę do 21 bramek (30:9), ale potem podopieczne Edyty Majdzińskiej już tak nie "szalały" i spokojnie dowiozły wysokie zwycięstwo do końca.

W tabeli II ligi kwidzynianki nadal zajmują 1 miejsce i mają już 4 pkt. przewagi nad wiceliderem, Vambresią Wąbrzeźno. Teraz MTS czeka dłuższa przerwa, następny mecz dopiero 17 marca. Na wyjeździe przeciwnikiem naszej drużyny będzie Dwójka Łomża.

MTS Kwidzyn - MTS Giżycko 41:19 (26:9)
MTS: Przewoźna - Oreszczuk 9, Gutkowska 6, Dulna 5, Ziółkowska 5, Damaziak 4, Sus 3, Tomikowska 3, Kryżan 2, Madej 2, Winiarska 1, Wudniak 1, Sztyrbicka.