Piłka ręczna. Juniorzy wygrali w Białej Podlaskiej, 7 goli Alana Guziewicza

Reprezentacja Polski juniorów młodszych zwyciężyła w turnieju towarzyskim rozegranym w Białej Podlaskiej. W jej składzie był zawodnik MTS Kwidzyn Alan Guziewicz. Na drugim miejscu rywalizację zakończyła druga reprezentacja Polski w tej kategorii wiekowej. Na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy. Bez punktów zmagania zakończyli Białorusini.

Polska A, w składzie której występował Alan Guziewicz z MTS, najpierw zwyciężyła Polskę B 31:26, potem pokonała Białorusinów 36:18, a na koniec zremisowała z Austrią 28:28. To wystarczyło do triumfu w całym turnieju. Kwidzynianin w każdym z tych meczów wpisał się na listę strzelców. W pierwszym zdobył 2 gole, w drugim 3, a w trzecim znów 2.

Turniej był kolejnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy juniorów, które zostaną rozegrane w dniach 11-21 sierpnia 2016 roku w Chorwacji. Biało-czerwoni, podopieczni trenera Dariusza Tomaszewskiego, w przyszłorocznych mistrzostwach Europy wystąpią w grupie D, a ich rywalami będą Niemcy, Serbowie i Portugalczycy.

A my informujemy również, że Alan Guziewicz jest jednym z kandydatów na Sportowca Roku 2015. Można go wesprzeć wysyłając sms na nr 72355 o treści KPK.38

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani