Piłka ręczna. Juniorzy MTS Kwidzyn mistrzami Polski

Zbigniew Brucki
W zakończonych w piątek w Kwidzynie mistrzostwach Polski juniorów młodszych w piłce ręcznej złote medale wywalczyli zawodnicy miejscowego MTS.

Podopieczni trenera Patryka Rombela, na co dzień w większości uczniowie kwidzyńskiego II LO o profilu sportowym, Jakub Michalczuk, Jakub Żurawski i Szymon Kutiak (bramkarze) oraz Maciej Majdziński, Kamil Nawrocki, Arkadiusz Ossowski, Adam Dulny, Bartosz Grycman, Nicolas Dąbrowski, Dominik Boryń, Alan Guziewicz, Kelian Janikowski, Kamil Łapacz, Artur Poświata, Jakub Reguła i Paweł Szaflik w wielkim finale wygrali z Wisłą I Płock 27:25 (13:10).

W meczu o brązowe krążki Zagłębie Lubin pokonało Wisłę II Płock 44:27 (18:11). Dzień wcześniej, w półfinałowych pojedynkach, MTS pokonał Wisłę II 29:25, a Zagłębie uległo Wiśle I 31:32.

W kwidzyńskich finałach MP przez pięć dni rywalizowali mistrzowie i wicemistrzowie poszczególnych województw, którzy wcześniej pomyślnie przebrnęli turnieje ćwierćfinałowe i półfinałowe. Osiem siódemek zaczęło finały w dwóch czterozespołowych grupach. Te które zajęły lokaty 1-2 zagrały o medale. Pozostałe walczyły o pozycje 5-8.

W pierwszej z grup bezkonkurencyjni okazali się gospodarze. Szczypiorniści MTS Kwidzyn ograli 31:24 Czarnych Regimin, 37:32 Padwę Zamość i 31:26 Wisłę I Płock, kwalifikując się do strefy medalowej z pierwszego miejsca. Z drugiego awansowała Wisła I dzięki zwycięstwom 31:27 nad Padwą i 33:31 z Czarnymi.

W drugiej grupie triumfowali zawodnicy Zagłębia Lubin pokonując 38:32 Wisłę II Płock, 35:30 Spartę Oborniki i 45:29 ASPR Zawadzkie. Wisła II zwyciężając 36:21 Spartę oraz 31:30 Zawadzkie uzupełniła stawkę tych, którzy stanęli do walki o medale MP.

Dodajmy, że w piątkowych meczach, o piąte miejsce Sparta ograła 35:25 Zawadzkie, a o siódme Padwa pokonała Czarnych 34:33.