Piłka ręczna. Juniorki MTS Kwidzyn już w półfinale mistrzostw Polski!

Juniorki MTS Kwidzyn potwierdziły klasę i bez problemów zwyciężyły w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski, którego były gospodyniami. Zespół Edyty Majdzińskiej i Mariusza Kupca wygrał w hali przy ul. Wiejskiej wszystkie trzy mecze. Oprócz MTS do półfinałów awansowała jeszcze Jutrzenka Płock.

Wszystkie trzy mecze juniorek MTS Kwidzyn miały podobny przebieg. W pierwszej połowie kwidzynianki dawały rywalkom pewne nadzieje. Popełniały sporo błędów, więc wyniki za każdym razem oscylowały wokół remisu, z minimalnym wskazaniem na MTS. Jednak we wszystkich przypadkach, w drugiej połowie rywalki w końcu "pękały". Z niezłymi zespołami z Płocka i Szczecina skończyło się na wygranych różnicą 8 goli, natomiast ze słabiutkim lubliniankami różnicą 14 bramek.

Teraz podopiecznym Edyty Majdzińskiej na drodze do finału, w tym roku z udziałem czterech drużyn, pozostała ostania przeszkoda. A właściwie trzy przeszkody, bo w turnieju półfinałowym oprócz MTS zagrają jeszcze trzy zespoły. Kwidzynianki będą jednak miały mały handicup, znów wystąpią w roli gospodyń. Turniej zostanie rozegrany w dniach 20-22 lutego.

Więcej o turnieju ćwierćfinałowym przeczytacie w piątkowym (13 lutego) "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego".