Piłka nożna - V liga. Rodło Kwidzyn zdobyło Kaszuby

Monika Dawidowska/radunia.futbolowo.pl
Piłka nożna -V liga. W tym sezonie obstawianie wyników Rodła Kwidzyn jest bardzo ryzykowne. Przed tygodniem zespół Grzegorza Obiały wyraźnie przegrał z Centrum Pelplin, a teraz, dla odmiany, pokusił się o efektowne zwycięstwo z równie mocną Radunią Stężyca i to na jej terenie. Rodło ograło Radunię aż 4:2 (3:1)

Piłka nożna - V liga. Niedzielny mecz dla piłkarzy Rodła ułożył się znakomicie, bo już w 20 sekundzie gry do bramki rywali trafił Nikodem Szalkowski. Wprawdzie po kilku minutach gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale w 10 min. Rodło znów było górą, bo na listę strzelców wpisał się Dawid Torłop, a jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył Mateusz Gretkowski.

W drugiej połowie kibice w Stężycy nie oglądali już tylu goli, ale emocji nie zabrakło, bo Radunia walczyła jeszcze o korzystny wynik. na kwadrans przed końcem kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył Bartłomiej Węsiora. Ostatnie słowo należało jednak do kwidzynian, a konkretnie do Dawida Torłopa, który w 88 minucie ustalił wynik spotkania.

Identycznym wynikiem jak Rodło swój mecz zakończyła Wisła Korzeniewo, która ograła mocnego Sokoła Zblewo. Po dwa gole dla korzeniewian zdobyli w tym meczu Dariusz Szczuka i Tomasz Wyrzykowski.

- My jesteśmy Robin Hood, słabszym oddajemy a mocniejszym zabieramy - napisał jeden z Wiślaków na portalu pomorskifutbol.pl

Blisko niespodziewanego zwycięstwa był też Relax, który w doliczonym czasie gry prowadził w Nowym Stawie z Gromem, ale dał sobie wbić wyrównującego gola na 3:3. Natomiast bez punktów wróciła z Pelplina prabucka Pogoń, choć podopieczni Krzysztofa Furmańskiego stawili wiceliderowi spory oprór i przegrali zaledwie 1:2.

WYNIKI NASZYCH DRUŻYN W V LIDZE
Radunia Stężyca - Rodło Kwidzyn 2:4 (1:3)
Bramki: Jakub Hoffman (4), Bartłomiej Węsiora (75) - Nikodem Szalkowski (20 s.), Dawid Torłop (10, 88), Mateusz Gretkowski (30)
Rodło: Żuk - Pokwicki (85 Sontowski), Juchniewicz, Maluchnik, Szaflik - Tayo, Obiała, Strzelecki, Gretkowski (70 Sawiński), Torłop - Szalkowski

Centrum Pelplin - Pogoń Prabuty 2:1 (2:0)
Bramki: - Paweł Wojtaś (55)
Pogoń: Njinma - Szmudanowski, Wojtaś, Michał Podlasek, Krasiński - Waszewicz (80 Woźniak), Krajewski, Jaworski, Nwobi, Szpociński - Wacławski

Grom Nowy Staw – Relax Ryjewo 3:3 (1:2)
Bramki: Szymon Waga (4), Tomasz Grabowski (80 i 90+4) – Sebastian Pajdzik (17), Grzegorz Siwiec (45), Paweł Zamerski (90+3)
Relax: Bartz – M.Misiak, Bieniek, Guba, Steiniger – Ulewski (93 Szymański), Iwański (75 Cywiński), Zamerski, Dudziński (82 Łukaszewski) – Pajdzik – Siwiec (85 Wit)

Wisła Korzeniewo – Sokół Zblewo 4:2 (0:0)
Bramki: Dariusz Szczuka (50 i 60 ), Tomasz Wyrzykowski (75 i 88 z karnego) -
Wisła: Szramka – Skonieczny (75 Szlachta), Gretkowski, R. Dąbrowski, Graczkowski – Dąbrowski, Mogielnicki, W. Dąbrowski, Szczuka – T. Wyrzykowski, Zalewski (55 Grycman)