Pies trzymany w złych warunkach odebrany właścicielowi
Przedstawiciel kwidzyńskich "Adopciaków" poinformował policjantów z Sadlinek, że na jednej z posesji w tej gminie pies trzymany jest w złych warunkach.
- Po wejściu na posesję oczom funkcjonariuszy ukazał się przykry widok małego 8-miesięcznego wychudzonego psiaka, który metrowym sznurkiem przywiązany był do płotu. Warunki bytowe szczeniaka też zostawiały dużo do życzenia - buda, w której mieszkał nie zapewniała właściwego zabezpieczenia przed wiatrem, mrozem i deszczem. Dodatkowo okazało się, że piesek nie jest zaszczepiony. Jedyną decyzją, która w tamtym momencie przychodziła policjantom i przedstawicielowi "Adopciaków" do głowy, było jak najszybsze zabranie zwierzaka z tego miejsca - informuje asp. Anna Filar, oficer prasowy KPP Kwidzyn.
Jak dodaje, jeszcze podczas tej samej interwencji właściciel zrzekł się praw do psa i zwierzę zostało przekazany pod opiekę Stowarzyszenia "Adopciaki" – gdzie udzielono mu odpowiedniej opieki.
W mediach społecznościowych Stowarzyszenie "Adopciaki" poinformowało, że mały Tarzan jest już pod ich opieką i szuka nowego domu.
- To bardzo sympatyczny i wesoły psiak, lubi towarzystwo człowieka, rozdaje całuski, ładnie chodzi na smyczy, chociaż nigdy wcześniej tego nie doświadczał, a i podróż autem bardzo przypadła młodemu do gustu. Oczywiście piesek szuka domku stałego, ale i tymczasowy miłe widziany ,zatem komu skradnie serce i przygarnie do swojego serca - czytamy w komunikacie "Adopciaków".
Więcej o tym piesku i innych, które potrzebują pomocy znajdziecie na Facebooku "Adopciaków".
Policjanci przypominają
- Pamiętajmy, że zwierzę samo nie poskarży się na swojego właściciela, pomóc mu może jedynie inny człowiek. Apelujemy do mieszkańców posiadających zwierzęta o przestrzeganie obowiązujących przepisów, a w szczególności o troskę i opiekę nad nimi. Pamiętajmy również o tym, aby nie być obojętnym na krzywdę zwierząt i o każdej niepokojącej sytuacji natychmiast informować odpowiednie służby dzwoniąc pod numer 112.
Każda informacja, która może uchronić zwierzęta przed cierpieniem, zapobiec popełnieniu przestępstwa przy ich wykorzystaniu oraz doprowadzić do ukarania osób, które popełniły przestępstwo lub wykroczenie na szkodę środowiska, jest bardzo cenna dla policjantów.
Dlatego, jeżeli jesteś świadkiem lub masz informacje o popełnionych przestępstwach i wykroczeniach przeciwko zwierzętom lub środowisku naturalnemu:
nieuzasadnionym, niehumanitarnym zabijaniu zwierząt, znęcaniu się nad nimi poprzez m.in. torturowanie lub przetrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania;
oferowaniu do sprzedażny lub kupna zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem;
przestępstwach bądź wykroczeniach przeciwko środowisku
Nie bądź obojętny – zareaguj!

W jakim kierunku powinna się zmieniać UE?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Kto byłby lepszym prezydentem – Trzaskowski czy Hołownia? Jasna odpowiedź
- Będą zmiany w dyskusyjnej ustawie? Ważna zapowiedź poseł od Hołowni
- Wiceminister nie ma wątpliwości: Ta sprawa ma charakter „wrzutki” lobbystycznej
- Ostrzeżenie dla Europy: Przygotować się na najgorsze w związku z epidemią w Chinach