Pierwszy sparing przed ligą i pięć trafień Fabiana Sałka. Błyskawica Postolin - Czarni Straszewo 8:2 [ZDJĘCIA]

Piotr Piesik
Trwają przygotowania piłkarzy do rozgrywek ligowych. Zaczęły się pierwsze spotkania sparingowe. W meczu kontrolnym na boisku w Postolinie miejscowa Błyskawica pokonała Czarnych Straszewo 8:2 (3:0).

Błyskawica Postolin będzie występować w sezonie 2020/2021 w piłkarskiej klasie A, Czarni Straszewo to zespół z klasy B. Obie drużyny przygotowują się do rozgrywek, po treningach rozegrały mecz kontrolny.

Gospodarze podeszli do tego spotkania bardzo skoncentrowani, od początku zaatakowali i szybko zdobyli prowadzenie. Goście ze Straszewa traktowali sparing bardziej luźno, nie przywieźli nawet meczowych strojów grając w kamizelkach.

Piłkarze Błyskawicy byli bardzo groźni w ataku, szybko wyprowadzając ataki. Dlatego też do przerwy prowadzili już 3:0, choć goście również mieli dogodne sytuacje strzeleckie. Po przerwie padło jeszcze więcej bramek, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:2. Aż pięć bramek dla Błyskawicy zdobył Fabian Sałek, trzy trafienia dołożył Damian Kubik.

Piłkarze obu zespołów grali bardzo ambitnie, mimo że to był tylko mecz kontrolny. Nie brakowało męskiej walki o piłkę i ostrych starć. Arbiter kilkakrotnie upominał graczy słowami "w lidze dostałby pan za to kartkę". Walczono ostro lecz fair, nie było złośliwych fauli.

Warto zwrócić uwagę na znakomite boisko jakie przygotowano w Postolinie. Warunki gry były bardzo dobre.