Pierwszoligowy Usar Kwidzyn przegrał wyjazdowe starcie z Sokołem Porcelaną Lubianą Kościerzyna. Strzelecki popis Andrzeja Kryńskiego

Po zaciętej walce gracze Usara Kwidzyn musieli uznać wyższość lidera rozgrywek z Kościerzyny Fot. Mirosław Wiśniewski/archiwum
Po zaciętym meczu piłkarze ręczni Usara Kwidzyn przegrali wyjazdowe starcie z Sokołem Porcelaną Lubianą Kościerzyna. Kwidzynianie ulegli niepokonanym liderom I ligi 33:36, a gospodarzy do zwycięstwa powiódł Andrzej Kryński, który zdobył w tym spotkaniu aż 13 bramek! Zwycięstwo w tym meczu gospodarze przypieczętowali jednak dopiero w ostatnich minutach tego spotkania.

Gra rozpoczęła się od skutecznego rzutu karnego wykonanego przez dobrze znanego kwidzyńskim kibicom Andrzeja Kryńskiego, byłego skrzydłowego MMTS. Minutę później goście wyrównali jednak po rzucie Szymona Ludwiczaka, a kolejne trafienie Huberta Raczkowskiego wyprowadziło kwidzynian na skromne prowadzenie. Niestety utrzymało się tylko do 4 minuty i wyniku 2:3 dla Kwidzyna. Niestety wówczas gracze Usara zaczęli mieć problemy z przedarciem się przez defensywę gospodarzy, którzy zdobywali kolejne bramki w kontrataku.

Usar Kwidzyn przegrał wyjazdowe starcie z Sokołem Porcelaną Lubianą Kościerzyna. Lider I ligi nadal bez straty punktów

W 7 minucie taką sytuację wykorzystał nawet bramkarz Sokoła Dominik Jaworski, który rzutem przez całe boisko trafił do pustej bramki gości (Oliwier Chruściel nie zdążył wrócić po zmianie). Gospodarze wyszli wówczas na prowadzenie 5:3, a po kolejnych trafieniach Andrzeja Kryńskiego przewaga ta wzrosła do wyniku 7:4.
Kwidzynianie poprawili jednak swoją grę, a trafienia Dominika Sonennfelda i Huberta Raczkowskiego pozwoliły Usarowi na zmniejszenie istniejącej różnicy do zaledwie jednej bramki. Gra się wówczas wyrównała, choć minimalna przewaga Sokoła utrzymała się do 27 minuty i wyniku 16:15. Minutę później do remisu doprowadził jednak Szymon Ludwiczak i mimo starań obu zespołów pierwsza połowa zakończyła się remisem. Warto przy tym dodać, że ostatnią bramkę, dającą kwidzynianom wyrównanie, Bartosz Janiszewski zdobył z rzutu wolnego, już po zakończeniu regulaminowego czasu gry.

Niestety początek drugiej połowy to fatalna postawa Usara. Co prawda gra rozpoczęła się od bramki Nikodema Rozwadowskiego, ale przez kolejne 7 minut trafiali niemal wyłącznie gospodarze. Sześć bramek Sokoła przy zaledwie jednym trafieniu gości dało gospodarzom prowadzenie 24:20. Podopieczni trenera Dominika Borynia starali się jednak odrobić straty. W 49 minucie, po trafieniach Dominika Sonnenfelda i Bartosza Janiszewskiego, kwidzynianie tracili do rywali już tylko jedną bramkę - 28:27. Cztery minuty później, dzięki skuteczności Jacka Szweda, kwidzynianie doprowadzili natomiast do remisu - 31:31. Na więcej niestety nie pozwolili rywale. Co więcej wyrównany stan meczu utrzymał się tylko przez 3 minuty. Od wyniku 32:32 górowali bowiem gospodarze, którzy w końcowych minutach zdobyli 4 bramki przy jednym trafieniu Usara (Dominik Sonnenfeld).

Komplet punktów został zatem w Kościerzynie, a Sokół, z dorobkiem 21 punktów w 7 spotkaniach, umocnił się na pozycji lidera. W ligowej tabeli 6 punktów mniej mają zespoły Kospel Gwardii Koszalin oraz Tytanów Wejherowo. Usar Kwidzyn zajmuje natomiast IV miejsce z dorobkiem 12 punktów. Tyle samo zgromadziła także Szynaka Meble Jeziorek Iława, ale kwidzynianie wyprzedzają rywali lepszym bilansem bramkowym. Na przedostatnim, IX miejscu w rozgrywkach plasuje się natomiast SMS ZPRP I Kwidzyn.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Usar Kwidzyn 36:33 (18:18)

Sokół: Jaworski 1 - Trzeciński 2, Piechowski, Jasowicz 2, Adamczyk 3, Gromowski, Żyszkiewicz 7, Lisiewicz 7, Lewandowski 1, Bednarek, Kryński 13.
Usar: Chruściel, Wysocki - Szwed 5, Werra 2, Ludwiczak 3, Janiszewski 4, Sonnenfeld 6, Wawrzyniak 2, Rozwadowski 6, Cieślak 1, Raczkowski 4, Ciss.

Wyniki 8 kolejki I ligi, gr. A:

Sparta Oborniki - Kospel Gwardia Koszalin 30:34 (15:17), PGE KPR Gryfino - SMS ZPRP I Kwidzyn 42:40 (26:17), Szczypiorniak Olsztyn - Tytani Wejherowo 23:26 (13:12), Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Usar Kwidzyn 36:33 (18:18), Szynaka Meble Jeziorak Iława - pazuje, MKS Grudziądz - pazuje.