Pierwszoligowy Usar Kwidzyn pokonał PGE KPR Gryfino. Kwidzyńskie zespoły SMS ZPRP przegrały natomiast w Płocku i Kościerzynie

Szczypiorniści Usara Kwidzyn pokonali PGE KPR Gryfino i z kompletem punktów plasują się na III miejscu w ligowej tabeli Fot. Grzegorz Drosiński
Usar Kwidzyn odniósł swoje trzecie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi mężczyzn. Podopieczni trenera Dominika Borynia tym razem ograli PGE KPR Gryfino wygrywając na własnym terenie 26:21. Niestety punktów nie zdobyli nasi pozostali pierwszoligowcy z SMS ZPRP I Kwidzyn oraz SMS ZPRP II Kwidzyn, którzy przegrali swoje wyjazdowe spotkania w Kościerzynie i Płocku.

Początek meczu Usara z KPR Gryfino był dość wyrównany, a w skutecznych akcjach pod bramką rywali prezentowali się Dominik Sonnenfeld (Usar) i Mateusz Jurkiewicz (KPR) - 2:2. Zacięty pojedynek sprawił, że wynik długo oscylował wokół remisu, a żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na więcej niż jedno trafienie. Schemat ten udało się przerwać dopiero w 14 minucie, kiedy to po serii Jacka Szweda i Bartosza Janiszewskiego gospodarzom udało się odskoczyć na dwie bramki - 8:6.

Niestety chwilę później znakomitą serią trafień odpowiedzieli także goście, którzy zdobywając 4 bramki (3 trafienia z rzędu Kamila Prokopczyka) przy jednym golu Bartosza Preussa, nie tylko odrobili straty, ale i wyszli na jednobramkowe prowadzenie - 9:10. Ostatnie 7 minut pierwszej połowy należało jednak do Usara, który zamurował dostęp do własnej bramki rzucając 5 bramek z rzędu. Po 30 minutach kwidzynianie prowadzili zatem z KPR Gryfino 14:10.
Po przerwie 3-4 bramkowa przewaga Kwidzyna utrzymała się do 44 minuty i wyniku 20:16. Następnie gospodarze rozegrali znakomite 10 minut, w którym rzucili rywalom 5 bramek przy zaledwie jednym golu Gryfina (Mateusz Jurkiewicz). Dzięki temu na 6 minut przed końcem meczu kwidzynianie prowadzili we własnej hali 25:17 i pewnie kroczyli po kolejne zwycięstwo w lidze. W końcówce goście zerwali sie do odrabiania strat, ale przy tak dużej przewadze Usara zwyczajnie zabrakło im czasu. Wynik końcowy meczu ustalił Dominik Sonnenfeld, który przypieczętował kolejny komplet punktów zdobytych przez graczy Usara.

Warto dodać, że trzecie zwycięstwo kwidzyńskiego zespołu pozwoliło na uplasowanie się na III miejscu w ligowej tabeli. Przed Usarem znajdują się natomiast jedynie Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna oraz KOSPEL- Gwardia Koszalin, które legitymują się nieco lepszym bilansem bramkowym.
Niestety pozostałe kwidzyńskie zespoły w I lidze pozostały bez zdobytych punktów. SMS ZPRP I Kwidzyn prowadzony przez Macieja Mroczkowskiego przegrał na wyjeździe z liderem rozgrywek, Sokołem Porcelaną Lubianą Kościerzyna 25:23 (13:9). Po dwóch zwycięstwach kwidzynianie po raz pierwszy schodzili z parkietu pokonani, co dało im V miejsce w ligowej tabeli. Niestety na ostatnim miejscu plasuje się kolejny kwidzyński zespół: SMS ZPRP II Kwidzyn, który nadal pozostaje bez punktów. Podopieczni trenera Mateusza Hanisa tym razem przegrali na wyjeździe z SMS ZPRP II Płock - 31:26 (14:18).

Usar Kwidzyn - PGE KPR Gryfino 26:21 (14:10)

Usar: Kiepulski, Wysocki - Szwed 3, Werra 2, Gryń, Janiszewski 7, Sonnenfeld 4, Boryń, Cieślak 4, Raczkowski, Preuss 3, Nogowski 3.
PGE KPR: Dobko, Kłodziński - Grzegorek 2, Jurkiewicz 3, Dziapa 1, Prokopczyk 3, Karnacewicz 2, Galus 1, Klemens 1, Kostrzewa, Skrzypkowiak, Telenga 5, Statkiewicz 2, Dyzmański, Jezierski 1.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - SMS ZPRP I Kwidzyn 25:23 (13:9)

Sokół: Fydrych - Żyszkiewicz 5, Trzeciński, Piechowski 1, Szala 1, Jasowicz 4, Adamczyk 3, Jankowski 1, Lisiewicz 1, Kryński 9, Bronk.
SMS ZPRP I: Zwierz 2, Chruściel - Ebertowski 1, Słupski 8, Koss, Stefaniak 2, Korczak, Szendzielorz, Świątkiewicz 3, Biskup 3, Pstrąg 3, Konwicki, Filipowicz 1, Matela.

SMS ZPRP II Płock - SMS ZPRP II Kwidzyn 31:26 (14:18)

Płock: Pajdała, Ciupa, Krawczyk - Janiszewski 3, Jaworski 1, Hornik 4, Kuć, Marchewka 8, Gołąbek, Sęk, Szweda-Lewandowski 2, Wielgucki 1, Makowski 4, Petlak 8.
Kwidzyn: Siwik, Urbanowicz, Włodarczyk, Węgiel - Wocial 2, Bielecki, Koss 1, Tokarz 6, Myszka, Raczkowski 1, Curzytek 8, Pruszkowski 2, Kozłowski 4, Zalewski 1, Moskal 1.