Pierwszoligowe piłkarki ręczne MTS Kwidzyn przegrały z Pogonią Szczecin 30:40. Kwidzynianki odrabiały straty przez całe spotkanie

Kwidzynianki przegrały z Pogonią Szczecin 30:40
Kwidzynianki przegrały z Pogonią Szczecin 30:40 Fot. Mirosław Wiśniewski
Od porażki z Pogonią Szczecin rozpoczęła się dla kwidzynianek runda rewanżowa I ligi kobiet. Wiceliderki rozgrywek okazały się jednak zbyt silnym przeciwnikiem dla podopiecznych trenera Mariusza Kupca, które ostatecznie przegrały na własnym terenie 30:40.

Już początek meczu dobitnie pokazał kto jest faworytem tego spotkania. Po 6 minutach kwidzynianki przegrywały bowiem z wiceliderkami I ligi 1:6, a jedyne trafienie dla gospodyń było udziałem Weroniki Dębek. Chwilę później dwa skuteczne rzuty karne wykonane przez Katarzynę Trzaskę oraz gole Laury Domki i Zofii Jeżowskiej dały nadzieję na bardziej wyrównane widowisko. MTS tracił bowiem do rywalek już tylko jedno trafienie - 5:6.

Zawodniczki Pogoni przetrwały jednak zryw gospodyń, po czym wróciły do swojego grania. Niestety kwidzyniankom ciężko było przeciwstawić się silniejszym fizycznie rywalkom, jak np. obrotowej Marlenie Urbańskiej, która sprawiała gospodyniom sporo problemów. Dzięki m.in. jej trafieniom szczecinianki szybko wypracowały sobie sześciobramkową przewagę w tym spotkaniu - 9:15. Skuteczna gra Mileny Boryń i Laury Domki pozwoliła jednak gospodyniom zmniejszyć istniejącą różnicę do 4 bramek. Niestety w końcówce pierwszej połowy ponownie ton grze nadawały wiceliderki ze Szczecina. W efekcie po 30 minutach gry kwidzynianki schodziły do szatni tracąc do rywalek już 7 bramek - 14:21.

Po przerwie śmielej zaatakowały podopieczne trenera Mariusza Kupca. Dzięki temu cztery trafienia kwidzynianek przy jednym golu Pogoni pozwoliły miejscowym na zmniejszenie rozmiarów strat do 4 trafień - 18:22. Niestety zespół gości szybko odpowiedział serią pięciu bramek z rzędu i sprawa zwycięstwa w tym spotkaniu wydawała się już rozstrzygnięta - 18:27. Potwierdziło się to w 48 minucie meczu, kiedy gol Milicy Rancić powiększył przewagę Pogoni do 10 bramek - 21:31. Gra się wówczas wyrównała, a szczecinianki do końca kontrolowały przebieg tego spotkania.

MTS Kwidzyn - SPR Pogoń Szczecin 30:40 (14:21)

MTS: Niemyt, Peplińska, Pentek - Monka, Pankowiak, Jeżowska M. 6, Dębek 2, Jeżowska Z. 3, Milewska, Dajczak, Boryń 2, Nowicka, Trzaska 4, Drewnik 2, Domka 11, Grzona.
Pogoń: Mocarz - Gierat 3, Wilanowska, Komorniak 3, Stefaniak 3, Kokolus 1, Urbańska 7, Niełacna 2, Pawiłojć 1, Izdebska 2, Rancić 6, Jurczyk 12.

Wyniki 12 kolejki I ligi kobiet, gr. A:

Arka Gdynia - KS Kościerzyna 25:30 (10:15), AZS Poznań - Jutrzenka Płock 27:23 (12:15), MTS Kwidzyn - SPR Pogoń Szczecin 30:40 (14:21), SMS ZPRP II Płock - Bukowsko-Dopiewski KPR 21:27 (12:12), Sambor Tczew - MKS PR URBIS Gniezno 22:34 (10:15), GUKS Drwęca Novar Lubicz - pauza.