Pierwsze punkty Wisły Korzeniewo na boiskach V ligi. Hat-trick Mateusza Bełza i pewna wygrana nad Victorią Kaliska

Piłkarze Wisły Korzeniewo rozbili Victorię Kaliska na własnym terenie wygrywając ostatecznie 6:1 Fot. Mirosław Wiśniewski
Wisła Korzeniewo odniosła swoje pierwsze zwycięstwo na boiskach V ligi. Podopieczni trenera Radosława Dąbrowskiego rozgromili Victorię Kaliska 6:1, kończąc mecz z przewagą jednego zawodnika. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Mateusz Bełz.

Początek meczu był wręcz idealny dla gospodarzy. W 3 minucie, po rzucie rożnym, Mateusz Dąbrowski umieścił bowiem piłkę w siatce rywali. Po 11 minutach gry było już 2:0, po tym jak na listę strzelców wpisał się Mateusz Bełz. I choć zapowiadało się, że za moment padną kolejne bramki, do przerwy wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Jacek Gretkowski, który w 57 minucie meczu wykorzystał dogranie Wojciecha Dąbrowskiego z rzutu rożnego. Siedem minut później przypomniał natomiast o sobie Mateusz Bełz, który podwyższył prowadzenie Wisły na 4:0. W 72 minucie ten sam zawodnik pokonał bramkarza Victorii po raz trzeci i piłkarze z Korzeniewa zmierzali ku wysokiej wygranej w tym spotkaniu. W 79 minucie zdobywca hatt-tricka opuścił jednak plac gry, a jego miejsce zajął Karol Przybylski. Co ciekawe już minutę później wprowadzony napastnik podwyższył prowadzenie Wisły na 6:0.
Na 6 minut przed końcem meczu Daniel Bławat sfaulował wychodzącego na wolne pole Mateusza Dąbrowskiego. Sędzia bez wahania pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę i końcowe minuty wiślacy grali w przewadze. Wydawało się, że ułatwi to gospodarzom zdobywanie kolejnych bramek w tym spotkaniu. Stało się jednak dokładnie odwrotnie, bowiem gola zdobyli goście. W 86 minucie kapitan Victorii Jacek Pozorski po indywidualnej akcji zdobył honorowego gola dla zespołu gości.

- Przede wszystkim chcę pogratulować Tomkowi Mesanio, któremu dzień przed meczem urodziła się córka. Samo spotkanie ułożyło się natomiast dla nas bardzo dobrze, bo prowadziliśmy już od 3 minuty. Strzeliliśmy 3 bramki ze stałych fragmentów gry, które ostatnio ćwiczymy oraz dwie bramki z kontry. Graliśmy konsekwentnie i tylko szkoda, że straciliśmy bramkę w końcówce, bo mogliśmy zachować czyste konto. Wygraliśmy na pewno zasłużenie. Zwycięstwo mogło być nawet jeszcze wyższe, bo kilku sytuacji nie udało nam się wykorzystać. Bełz strzelił co prawda 3 bramki, ale mógł także zdobyć przynajmniej dwie kolejne. Niestety o ile te mniej dogodne sytuacje zamieniał na bramki to nie zdołał wykorzystać stuprocentowych okazji do zdobycia gola. Ogólnie zagraliśmy fajny fajny mecz, ale rywale nie stwarzali nam jakiego dużego zagrożenia poza kilkoma strzałami z dalszej odległości– podsumowuje to spotkanie Radosław Dąbrowski, trener Wisły Korzeniewo.

Wisła Korzeniewo – Victoria Kaliska 6:1 (2:0)

bramki: Bełz (11’, 64’, 72’), Dąbrowski M. (3’), Gretkowski (57’), Przybylski (80’) dla Wisły oraz Pozorski (86’) dla Victorii.
Wisła: Njinma - Zalewski (67' Kwintera), Gretkowski, Szpakowski, Dębicki (67' Mesanio), Korynt, Dąbrowski W. (74' Wilk), Grenc, Dąbrowski D. (63' Rajkowski), Dąbrowski M., Bełz (79' Przybylski).

Wyniki 3 kolejki V ligi, gr. Gdańsk II:

Wisła Korzeniewo - Victoria Kaliska 6:1, Pomezania Malbork - Spójnia Sadlinki 8:0, Powiśle Dzierzgoń - Tęcza Brusy 8:0, Kolejarz Chojnice - Olimpia Sztum 2:0, Wisła Tczew - Radunia II Stężyca 1:4, Styna Godziszewo - Wietcisa Skarszewy 0:4, Błękitni Stare Pole - Beniaminek 03 Starogard Gdańsi 0:3, Orzeł Subkowy - Gwiazda Karsin 2:3, Meteor Pinczyn - Żuławy Nowy Dwór Gdański 1:3.