PGNiG Superliga. Druga połowa do poprawki, ale MMTS Kwidzyn pokonał Chrobrego [ZDJĘCIA, WIDEO]

Znakomita gra w pierwszej i dużo gorsza w drugiej - szczypiorniści MMTS Kwidzyn zagrali z Chrobrym Głogów nierówno, ale po raz drugi w tym sezonie wygrali. W końcówce meczu emocji jednak nie brakowało i walka o zwycięstwo trwała do ostatniej minuty.

Przez 30 minut tego spotkania kwidzynianom wychodziło niemal wszystko, a rywale w niczym nie przypominali zespołu, który na inaugurację sezonu łatwo ograł Piotrkowianina. MMTS dobrze bronił, kilka ważnych piłek odbił Bartosz Dudek, a w ataku szalał Kacper Adamski. Efekt był taki, że gospodarze w 7 min. wygrywali już 6:2, a 19 min. 12:6, zaś potem sześciobramkową przewagę dowieźli do końca pierwszej połowy. Wydawało się, że zwycięstwo przyjdzie gospodarzom nadspodziewanie łatwo.

W drugiej połowie kibice z Kwidzyna oglądali jednak zupełnie inne spotkanie. Od samego początku MMTS wyraźnie męczył się w ataku, ale mimo to przez niemal 10 minut utrzymywał bezpieczną przewagę nad rywalem. W 39 min. przy stanie 19:13 kwidzynianie kompletnie jednak stanęli i przez następnych 10 minut ani razy nie trafili do bramki Chrobrego. Za to głogowianie zrobili to aż siedmiokrotnie i w 49 min. było 19:20 na korzyść gości.

Zmęczony pościgiem Chrobry w samej końcówce opadł jednak z sił, a do tego po dwóch karach w krótkim odstępie czasu głogowianie przez 4 minuty musieli grać w osłabieniu. MMTS nie zmarnował takiej szansy, najpierw rzut karny obronił Bartosz Dudek, a zwycięstwo gospodarzy przypieczętowały dwa gole Adriana Nogowskiego.

- Druga połowa to jakieś nieporozumienie. Nie może być tak, że wychodzimy na boisko i rzucamy sobie po kostkach. Nie możemy bać się dobrej gry - denerwował się po meczu Przemysław Rosiak, kapitan MMTS.

Natomiast trener Tomasz Strząbała zwrócił uwagę na to, że MMTS zaczął sezon od dwóch zwycięstw mimo, że musiał sobie radzić bez Kamila Kriegera, czyli jednego z kluczowych zawodników defensywy, który byłby też alternatywą dla Roberta Orzechowskiego w ataku.

W następnej serii spotkań, MMTS zmierzy się w Gdańsku z Wybrzeżem. To spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższy piątek, 14 września o godz. 18.30. Klub Kibica MMTS organizuje wyjazd na ten mecz, koszt: 30 zł + cena biletu. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. 604 126 816.

MMTS Kwidzyn - Chrobry Głogów 24:22 (16:10)
MMTS: Dudek, Szczecina - Kryński 7 (1 z karnego) , Adamski 6 (1), Nogowski 4, Peret 4, Landzwojczak 1, Orzechowski 1, Potoczny 1, Guziewicz, Janiszewski, Ossowski, Przytuła, Rosiak, Szczepański. Karne Kary: 6 min.
Chrobry: Kapela, Stachera - Makowiejew 6, Babicz 4 (2), Krzysztofik 4, Bekisz 2, Orpik 2, Bartczak 1, Czapla 1, Kubała 1, Rydz, Sadowski, Podobas, Tylutki. Karne: 2/3. Kary: 16 min + czerwona kartka dla Tylutkiego.