Pewne zwycięstwo kwidzynianek w meczu z KSS Kielce

Edyta Majdzińska
Edyta Majdzińska ZPRP.PL
Juniorki młodsze MTS Kwidzyn awansowały do finału mistrzostw Polski. W sobotę, w starciu z złoty medal, przeciwniczkami podopiecznych Edyty Majdzińskiej, będą rówieśniczki z Vistalu Łączpol Gdynia. Jedno jest więc pewne, puchar za pierwsze miejsce pojedzie na Pomorze.

W meczu półfinałowym turnieju rozgrywanego od poniedziałku w Obornikach MTS pokonał KSS Kielce 35:31. Kwidzynianki praktycznie cały czas kontrolowały przebieg zawodów. Na 10 minut przed końcową syreną prowadziły już 9 bramkami. Największe pochwały tym razem zebrała bramkarka Martyna Warywoda.

Finałowym przeciwnikiem MTS będzie Vistal, który w półfinale pokonał Kusego Szczecin 44:36. Drużyna ze Szczecina tylko do przerwy nawiązała wyrównaną walkę z gdyniankami, które prowadziły trzema trafieniami. Po przerwie dominacja Vistalu była bezdyskusyjna.