PCPR w Kwidzynie zamierza zorganizować kurs języka polskiego dla dzieci cudzoziemców. Propozycja dla dzieci i młodzieży szkolnej

OPRAC.:
Mirosław Wiśniewski
Mirosław Wiśniewski
Wakacyjny kurs języka polskiego adresowany jest do dzieci cudzoziemców przebywających na terenie powiatu kwidzyńskiego
Wakacyjny kurs języka polskiego adresowany jest do dzieci cudzoziemców przebywających na terenie powiatu kwidzyńskiego Fot. Mirosław Wiśniewski
Udostępnij:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie planuje organizację wakacyjnego kursu języka polskiego dla dzieci cudzoziemców. Zajęcia mają być adresowane do dzieci oraz młodzieży szkolnej. Kurs prowadzić będzie Punkt Doradczy dla Cudzoziemców, który działa w siedzibie PCPR w Kwidzynie.

W ubiegłym roku zorganizowano kurs języka polskiego dla imigrantów, z którego korzystały głównie obywatele Ukrainy. W tym roku zajęcia będą natomiast adresowane do dzieci oraz młodzieży szkolnej. Zapisy na kurs przyjmowane są w sekretariacie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Hallera 5 w Kwidzynie (tel. 600 313 406, e-mail: [email protected]).

Warto dodać, że zajęcia prowadzić będzie Punkt Doradczy dla Cudzoziemców uruchomiony w Kwidzynie w ramach projektu „Otwarte Pomorze-Integracja w działaniu”. Projekt jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji (FAMI). Realizuje go Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku. W punkcie bezpłatne wsparcie mogą uzyskać cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej z powiatów kwidzyńskiego i sztumskiego, którzy legalnie przebywają w Polsce. Doradcy udzielają porad w różnych sprawach, w tym administracyjnych, prawnych, związanych z legalizacją pobytu i pracy, przysługującym cudzoziemcom praw pracowniczych, doradztwa i pomocy integracyjnej, opieki zdrowotnej, opieki nad dziećmi oraz łączenia rodzin, a także opieki socjalnej i w sytuacjach kryzysowych. Punkt służy również pomocą dla pracodawców zatrudniających cudzoziemców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Pamiątki po rotmistrzu Pileckim

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie