Ósme zwycięstwo MMTS Kwidzyn w PGNiG Superlidze. Znakomity występ Pawła Gendy [ZDJĘCIA]

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn bez większych problemów wypunktowali ekipę Meble Wójcik Elbląg. O zwycięstwie gospodarzy przesądziła dobra postawa w defensywie, zaś w ataku fenomenalny mecz rozegrał Paweł Genda. Kwidzyński bombardier zdobył aż 11 goli.

MMTS nie najlepiej wszedł w to spotkanie, gdyż po 6 minutach przegrywał 2:4, a po kolejnych sześciu 4:6. Kolejne minuty w wykonaniu gospodarzy były jednak zdecydowanie lepsze. Kwidzynianie zdobyli 4 gole z rzędu i po raz pierwszy w tym meczu objęli prowadzenie. Jak się później okazało nie oddali go już do samego końca. Duża w tym zasługa Pawła Gendy, który grał jak w transie i trafiał zarówno z drugiej linii, jak i z rzutów karnych. Skuteczni byli też Michał Peret oraz Adrian Nogowski i dzięki temu jeszcze przed przerwą kwidzynianie zdołali powiększyć przewagę do 4 goli.

W drugiej połowie gospodarze przez chwilę utrzymywali przewagę, ale potem przez 5 minut nie mogli znaleźć drogi do bramki elblążan, a ci dzięki temu zniwelowali straty do dwóch goli. W 38 minucie zrobiło się tylko 17:15, ale potem dość długo utrzymywała się 2-3-bramkowa różnica na korzyść MMTS. W 49 min. było 22:20, ale końcówka zdecydowanie należała już do kwidzynian, którzy ostatecznie zwyciężyli 27:21. Na największe brawa zasłużył oczywiście Paweł Genda, ale kilku innych zawodników m.in. Krzysztof Szczecina (41-procentowa skuteczność w bramce), też rozegrało dobre zawody.

MMTS Kwidzyn - Meble Wójcik Elbląg 27:21 (15:11)
MMTS: Dudek, Szczecina 1 - Genda 11, Peret 5, Nogowski 4, Krieger 3, Janikowski 2, Pilitowski 1, Grzenkowicz, Guziewicz, Kryński, Ossowski, Przytuła, Rosiak. Kary: 8 min. (Rosiak, Guziewicz, Janikowsk, Genda - po 2 min.)
Meble Wójcik: Kiepulski - Koper 6, Kupiec 6, Janiszewski 4, Adamczak 3, Moryń 1, Szopa 1, Grzegorek, Miedziński, Netz, Nowakowski. Kary: 8 min. (Koper, Janiszewski, Moryń, Grzegorek - po 2 min.)
Sędziowali: Grzegorz Młyński (Zwoleń), Rafał Puszkarski (Legionowo).

Adrianna Górna, wychowanka MTS Kwidzyn i najmłodsza zawodniczka polskiej reprezentacji, przed wyjazdem na mistrzostwa świata