Orlen Wisła Płock-MMTS Kwidzyn 39:27 (17:11). Kolorowy mecz w Płocku

To zdjęciu z meczu MMTS Kwidzyn-Orlen Wisła Płock, który rozegrano w I rundzie, w Kwidzynie. Na fotografii widać obu naszych zawodników, którzy drugiego meczu nie dokończyli. Jarosław Michalik/jarekmichalik.com
Po klęsce z Górnikiem trudno było po MMTS oczekiwać cudów, ale nawet jeśli któryś z kibiców w takowe wierzył i do tego śledził relację z Płocka w Internecie, to już po 30 minutach został sprowadzony na ziemię. W tym czasie Orlen Wisła Płock wypracowała 10-bramkową przewagę, zdobywając przy tym aż 23 gole.

Na szczęście choć zanosiło się na pogrom, w drugiej połowie mecz stał się nieco bardziej wyrównany, a oba zespoły nie szczędziły sobie przy tym razów. Liczne kary zaowocowały w końcu kartkami. Czerwone ujrzeli dwaj kwidzynianie, najpierw Paweł Genda, potem Przemysław Rosiak. W międzyczasie żółtą kartkę zobaczył jeszcze trener Krzysztof Kotwicki, a więc można powiedzieć, że w Płocku było naprawdę kolorowo.

Ostatecznie kwidzynianie przegrali 27:39. Następny ligowy mecz MMTS rozegra 20 lutego (piątek). W Kwidzynie, o godz. 17, podejmie lidera PGNiG Superligi - Vive Tauron Kielce.

Orlen Wisła Płock-MMTS Kwidzyn 39:27 (17:11)
Orlen Wisła: Wichary, Corrales, Morawski - Ghionea 9, Racotea 7, Rocha 6, Nikcevic 6, Daszek 4, Tiumiencew 3, Zelenovic 3, Jurkiewicz 1, Kwiatkowski. Kary: 8 min.
MMTS: Kiepulski, Dudek - Genda 6, Peret 3, Sadowski 3, Zadura 3, Jędrzejewski 2, Kryszeń 2, Pilitowski 2, Seroka 2, Klinger 1, Łangow-ski 1, Nogowski 1, Szczepański 1, Rosiak. Kary: 14 min.