Olimpia wygrała z Rodłem Kwidzyn. Teraz czas na starcie z Lechem Poznań [wideo]

Łukasz Szalkowski
Kamil Zieliński
Grudziądzanie byli niewątpliwymi faworytami starcia z IV-ligowym Rodłem Kwidzyn. Waleczni gospodarze napsuli krwi ekipie z Grudziądza i konieczna była dogrywka. Ostatecznie to Olimpia wygrała 4:2.

Mecz rozpoczął się po myśli grudziądzan. Olimpia przeważała i w 16. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą gola Dejana Zigona. Później do glosy zaczęli jednak dochodzić gospodarze. Przerywali wszystkie akcje Olimpii i umiejętnie się bronili. W 60. minucie wyrównującego gola zdobył Adam Reise.

13 minut później Olimpia znów prowadziła po kolejnej bramce Zigona. Kwidzynianie nie zamierzali jednak złożyć broni i już pięć minut później znów był remis - po golu Mateusza Górki.

Pod koniec spotkania grudziądzanie mieli jeszcze okazję, by strzelić zwycięską bramkę, ale sztuka ta się nie powiodła i konieczna była dogrywka. Tu nie było już wątpliwości kto wyjdzie tego dnia z tarczą. Już kilkanaście sekund po rozpoczęciu dogrywki gola strzelił Fabian Pawela. Olimpia cały czas kontrolowała już grę i w 108. minucie rywali "dobił" Pawela.

Grudziądzanie awansowali tym samym do 1/16 finału Pucharu Polski, w którym zmierzą się z Lechem Poznań. Ten mecz odbędzie się najprawdopodobniej 11. sierpnia. Gospodarzem będzie Olimpia.

Rodło Kwidzyn 2:4 Olimpia Grudziądz
16' Dejan Zigon (0:1)
60' Adam Reise (1:1)
73' Dejan Zigon (1:2)
78' Mateusz Górka (2:2)
91' Fabian Pawela (2:3)
108' Fabian Pawela (2:4)