Oba zespoły juniorek MTS Kwidzyn zagrają w 1/8 finału MP! [ZDJĘCIA]

Juniorki MTS Kwidzyn „w cuglach” awansowały do 1/8 finału mistrzostw Polski. W rozegranym w Kwidzynie turnieju 1/16 podopieczne Roberta Majdzińskiego z łatwością wygrały oba mecze.

W pierwszym meczu MTS wręcz znokautował drużynę Zawkrze Mława. W pierwszej połowie rywalki jeszcze się jako tako trzymały, bo gospodynie tę część spotkania wygrały „tylko” 21:12, ale w drugiej nastąpiła już egzekucja. Kwidzynianki w tym okresie zdobyły aż 26 goli tracąc tylko 7 i spotkanie zakończyło się zwycięstwem MTS 47:19, czyli różnicą aż 28 goli! W kwidzyńskim zespole pierwsze skrzypce grały Daria Szynkaruk (11 goli), Karolina Wicik (10) oraz Alicja Pękala (9).

W swoim drugim spotkaniu, z Zagłębiem Lubin, MTS również nie napotkał większego oporu. Już do przerwy kwidzynianki wypracowały sobie 11-bramkową przewagę, którą w drugiej połowie nadal powiększały. Tym razem skończyło się jednak nieco skromniejszym zwycięstwem 36:19 (22:11). Królową „polowania” znów okazała się Daria Szynkaruk, która zdobyła 8 goli, a o jedną bramkę mniej zapisała na swoim koncie Alicja Pękala. Z drugiego miejsca w tym turnieju awansowało Zagłębie Lubin.

Do dalszych gier awansował również zespół MTS II, który w rozgrywanym równolegle turnieju w Kraśniku również zajął 1. miejsce. Kwidzynianki najpierw pokonały 27:24 MKS Lublin, a potem ograły 26:25 Handball Wrocław. Z drugiego miejsca w tym turnieju awansował Handball 28 Wrocław.