Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka - MMTS Kwidzyn przegrał z Gwardią Opole [ZDJĘCIA]

W tym sezonie szczypiorniści MMTS jeden mecz wygrali po karnych, a dwukrotnie wyszarpali zwycięstwo w ostatnich minutach. Tym razem było jednak odwrotnie. Mimo, że w meczu z Gwardią Opole kwidzynianie przez 45 minut byli na prowadzeniu, to w samej końcówce wypuścili zwycięstwo z rąk.

W pierwszej połowie kwidzynianie długimi momentami grali naprawdę nieźle. W bramce już na samym początku kilka piłek odbił Bartosz Dudek, a gra w ofensywie też wyglądała bardzo solidnie. Dlatego w 8 min. po golu Michała Pereta gospodarze prowadzili 5:3, a po kwadransie było już 9:6. Potem przy trzybramkowym prowadzeniu MMTS aż trzykrotnie miał szansę, by odskoczyć na 4 gole, ale ta sztuka mu się nie udała, a rywale tuż przed przerwą zniwelowali straty do jednej bramki.

Drugą połowę MMTS znów zaczął dobrze i w 38 min. znów był na trzybramkowym prowadzeniu - było 18:15. Niestety podopieczni Tomasza Strząbały bardzo szybko zmarnotrawili tę zaliczkę i już 3 minuty później był remis. Wprawdzie potem dwa gole rzędu zdobył wcześniej mniej widoczny Kacper Adamski, ale przy stanie 20:18 dla MMTS opolanie odpowiedzieli czterema golami z rzędu - w 47 min. było 20:22 na korzyść gości.

Niestety w ostatnich minutach gospodarzom szło jak po grudzie. Najpierw dwa błędy na prawej stronie popełnili Robert Orzechowski z Andrzejem Kryńskim, a potem długimi momentami kwidzynianie nie potrafili znaleźć żadnej wyrwy w defensywnym murze Gwardii. I choć w dwóch ostatnich minutach MMTS dwa razy doprowadzał do remisu, to ostatnie słowo tym razem należało do rywali. Gola na wagę zwycięstwa zdobył najlepszy na parkiecie Kamil Mokrzki. Poza tym w zespole gości z dobrej strony pokazał się wychowanek MMTS, Antoni Łangowski. Natomiast w ekipie z Kwidzyna tym razem najskuteczniejszy był Adrian Nogowski, który zdobył 6 goli.

MMTS Kwidzyn - Gwardia Opole 26:27 (13:12)
MMTS: Dudek, Szczecina - Nogowski 6 (3 z karnych), Adamski 4, Potoczny 4, Orzechowski 3, Peret 3, Krieger 2, Kryński 2, Guziewicz 1, Landzwojczak 1, Janiszewski, Ossowski, Przytuła, Rosiak, Szczepański. Kary: 10 min. (Adamski - 4, Krieger, Landzwojczak, Potoczny - 2)
Gwardia: Zembrzycki, Malcher - Mokrzki 5, Jankowski 4, Mauer 4, Zadura 4, Klimków 3, Łangowski 3, Siwak 2, Zarzycki 2, Lemaniak, Tarcijonas. Kary: 12 min. (Klimków - 4, Łangowski, Siwak, Tarcijonas, Zarzycki - 2)
Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (obaj Płock).