Niska frekwencja w turnieju siatkówki drużyn trzyosobowych. W dwóch kategoriach nie rozegrano nawet jednego meczu

Siatkarski turniej drużyn trzyosobowych rozgrywany był w sali gimnastycznej KCSiR przy ul. 11 Listopada, a także w sali SP6 przy ul. Żeromskiego Fot. Mirosław Wiśniewski
Zespoły z Kwidzyna, Świecia, Susza oraz połączona ekipa z Pławt Wielkich i Łasina zwyciężyły w turnieju siatkówki drużyn trzyosobowych, zorganizowanym przez Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji z okazji tegorocznego Święta Niepodległości. Niestety frekwencja była dość niska, a w dwóch kategoriach chłopców nie udało się rozegrać nawet jednego spotkania. Łącznie w trzech kategoriach męskich i żeńskich rywalizowało po 13 zespołów.

W najmłodszej kategorii dziewcząt, rocznik 2009 i młodsze, rywalizowało 5 zespołów. Drużyny grając systemem „każdy z każdym” rozgrywały natomiast spotkania do 25 pkt, z tie breakem. Ostatecznie zwyciężył zespół Joker Świecie I, który wyprzedził trzeci zespół Jokera Świecie oraz UKS TRS Susz.

Pięć zespołów rywalizowało również w starszej kategorii dziewcząt z roczników 2007-2008. Po rozegraniu spotkań systemem „każdy z każdym” całe podium zajęły tym razem drużyny z Kwidzyna. Zwyciężył MTS I, a na kolejnych miejscach uplasowały się MTS II oraz MTS III. W najstarszej kategorii kobiet, rozgrywanej w formule open, walki o podium już nie było. Do turnieju zgłosiły się bowiem zaledwie 3 zespoły z Susza i wszyscy już na starcie mieli zagwarantowane pozycje medalowe. Po rozegraniu spotkań systemem „każdy z każdym” zwyciężyła ekipa „MaPaKa”, za którą znalazły się „O'laski” oraz OKM Team.

Zupełnie bez emocji odbyła się natomiast rywalizacja w kategorii chłopców. Zarówno w zmaganiach rocznika 2009 i młodsi, jak i roczników 2007-2008 do turnieju zgłosiły się bowiem pojedyncze drużyny i zwycięzcy zostali wyłonieni bez rozegrania żadnego spotkania. Dodajmy, że w młodszej kategorii zwyciężyli Toffiki z Kwidzyna, a w starszej MTS Basket Kwidzyn.
Sytuacja poprawiła się w kategorii mężczyzn open, gdzie na starcie pojawiła się rekordowa ilość 11 zespołów. Organizatorzy w pierwszej fazie podzielili uczestników na trzy grupy eliminacyjne (dwie trzyzespołowe i jedna czterozespołowa), w których rywalizowano każdy z każdym. Do półfinału awansowali zwycięzcy poszczególnych grup, którzy między sobą rozstrzygnęli ostateczną kolejność na podium. Po finałowych zmaganiach „każdy z każdym” zwycięzcą okazała się łączona ekipa z Pławt Wielkich i Łasina pod nazwą „Młode dziki”. Na drugim stopniu podium stanęła sztumska drużyna „Z łapanki”, a trzecie miejsce zajął kwidzyński zespół „O'łosie”.

Warto dodać że łącznie w turnieju wzięło udział 26 drużyn, które tworzyło 77 zawodniczek i zawodników. W dwóch kwidzyńskich halach (ul. 11 Listopada, ul. Grunwaldzka) rozegrano łącznie 41 spotkań. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali natomiast pamiątkowe dyplomy, medale, słodycze i nagrody rzeczowe ufundowane przez KCSiR.