Nikola Olszewska - złoty motylek z kwidzyńskiego MTS

Archiwum MTS
Nikola Olszewska mistrzynią Polski juniorek! Na pływalni w Dębicy 15-letnia pływaczka MTS wygrała wyścig na 50 m motylkiem. Dobrze spisała się także Weronika Muzolf, która dwukrotnie pływała w finałach A. Kilka miejsc w finałach A wywalczyli także o rok młodsi pływacy MTS, którzy o medale mistrzostw Polski rywalizowali w Olsztynie.

W Dębicy na starcie stanęło ponad 450 najlepszych juniorów ze 110 klubów z całej Polski. MTS reprezentowały Nikola Olszewska i Weronika Muzolf.
- Nikola okazała się bezkonkurencyjna w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym. W finale osiągnęła rewelacyjny czas 28,71 - to nowy rekord woj.pomorskiego 15-latek - relacjonuje trener Artur Szachmytowski.
Z dobrej strony pokazała się również Weronika, która na 400 m stylem zmiennym zajęła bardzo wysokie 5 miejsce, a na 200 m motylkiem była szósta.

Natomiast w Olsztynie o medale rywalizowało ponad 500 zawodników ze 120 klubów z całej Polski. Tam nasz klub reprezentowali Martina Kędziora, Ola Machalewska, Karolina Jaworska, Daria Karaszkiewicz, Julia Łaszcz i Hubert Kapica.
- Wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, bijąc rekordy życiowe w każdym swoim starcie - informuje trener kwidzyńskich pływaków.

Medali to nie dało, ale miejsca w finałach mistrzostw Polski też mają swoją wagę. Daria Karaszkiewicz dwa razy była 7 (100 i 200 m stylem grzbietowym) i dwa razy 8 (200 m motylkiem i 200 m stylem zmiennym). Na 8 miejscu w Polsce swój start na 50 klasycznym zakończyła również Martina Kędziora, która poza tym zajęła jeszcze 13 miejsca na 100 i 200 stylem klasycznym. Ponadto dwa razy w finale B pływała Karolina Jaworska. Na zakończenie mistrzostw nasza sztafeta w składzie Machalewska, Kędziora, Karaszkiewicz i Łaszcz zajęła 10 miejsce.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0