MTS Kwidzyn wciąż niepokonany w I lidze

Szczypiornistki MTS Kwidzyn nie zwalniają tempa. W trzeciej serii spotkań I ligi podopieczne Roberta Majdzińskiego pokonały Jutrzenkę Płock 33:25 (15:10) i wciąż zajmują pozycję wiceliderek!

Od pierwszych minut sobotniego spotkania górą były kwidzynianki, jednak przez pierwszych 20 minut nie mogły wypracować większej przewagi. Kilka razy odskakiwały rywalkom na 3-4 gole, ale te szybko zmniejszały straty. W zespole MTS pierwsze skrzypce w tym okresie grała Alicja Pękala, która bombardowała bramkę z drugiej linii, a kontry skutecznie wykańczała Amelia Zawalich. Na swoim równym, wysokim poziomie grała też bramkarka Aleksandra Bielak. W końcówce pierwszej połowy kwidzynianki wreszcie zdołały powiększyć przewagę i na przerwę schodziły z zapasem pięciu goli.

Druga połowę lepiej rozpoczęły płocczanki, które zdobyły dwa gole z rzędu, ale potem wszystko szybko wróciło do normy. W zespole MTS nadal skuteczna była Alicja Pękala, ale dzielnie wspierały ją Malwina Hartman i Daria Szynkaruk. Ostatecznie kwidzynianki odniosły przekonujące zwycięstwo i w tym sezonie nadal są niepokonane.

Aktualną tabelę I ligi piłki ręcznej kobiet znajdziecie w piątkowym "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"

MTS Kwidzyn - Jutrzenka Płock 33:25 (15:10)
MTS: Bielak, Winiewska, Kłos - Pękala 8, Hartman 6, Szynkaruk 6, Zawalich 5, Chmara 4, Gędłek 2, Wicik 1, Kowalska 1, Grabowska, Siuda, Somionka. Kary: 12 min. (Pękala, Kowalska - po 4 min., Gędłek, Chmara - po 2 min.).
Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska, Prus - Homonicka 7, Warda 6, Dąbrowska 5, Stasiak 2, Bałdyga 2, Rędzińska 1, Pwałowska 1, Maruslewska 1, Zaremba, Muras. Kary: 12 min. (Bałdyga 4 min., Dąbrowska, Stasiak, Zaremba, Warda - po 2 min.).
Sędziowali: Mateusz Hycza, Tomasz Łazicki (Olsztyn).