MTS Kwidzyn w ćwierćfinale mistrzostw Polski juniorek! Awans z I miejsca [FOTO, WIDEO]

Juniorki starsze MTS Kwidzyn zagrają w ćwierćfinałach mistrzostw Polski. Podopieczne Roberta Majdzińskiego w turnieju 1/8 finału, którego były gospodyniami, okazały się najlepsze, ale ostatni mecz z SPR Olkusz był prawdziwym dreszczowcem. Ostatecznie kwidzynianki wygrały różnicą jednej bramki, ale w końcówce sporo było kontrowersyjnych sytuacji.

O pierwszym meczu z MKS-em Lublin można napisać tyle, że się odbył. Zaczęło się od 5:0, a potem przewaga kwidzynianek rosła z każdą kolejną minutą. Skończyło się wygraną różnicą 22 goli, co na tym poziomie rywalizacji raczej nie powinno mieć miejsca. Najwięcej bramek dla MTS-u rzuciła Karolina Wicik – 10.

W sobotę kwidzynianki miały już poprzeczkę zawieszoną nieco wyżej, a do tego nie miały chyba najlepszego dnia, więc w starciu z KPR MOS Jelenia Góra trochę się męczyły. Wprawdzie w I połowie dość szybko wypracowały sobie 4-bramkową przewagę, ale jeszcze przed przerwą roztrwoniły ją i do szatni schodziły z remisem 14:14. Do tego w II połowie rywalki objęły prowadzenie i łatwo nie chciały go oddać. W 40 min. było jeszcze 18:19, ale wtedy podrażnione gospodynie zdobyły 6 goli z rzędu i było po meczu. Najskuteczniejsze w naszym zespole były tym razem Milena Kaczmarek i Michalina Wąsik (po 7 goli) oraz Karolina Wicik (6).

Po dwóch dniach szczypiornistki MTS Kwidzyn były więc pewne awansu, ale do rozstrzygnięcia była jeszcze kwestia pierwszego miejsca, które często bywa premiowane prawem organizacji turnieju w kolejnej rundzie. Jak się okazało stawka spotkania miała chyba spory wpływ na poczynania obu zespołów, bo od samego początku zarówno MTS, jak i SPR Olkusz grały nerwowo. Początek lepszy miały kwidzynianki, które odskoczyły na 3 gole, ale rywalki przed przerwą zmniejszyły ten dystans do jednej bramki. Drugą połowę znów lepiej zaczął MTS, który ponownie zaczął budować przewagę, ale z obu stron goli było raczej niewiele, bo gospodynie grały nieskutecznie, zaś ich rywalki popełniały proste błędy techniczne.

W 53 min. było jednak 22:18 na korzyść kwidzynianek i wydawało się, że SPR nie zdoła się już podnieść. Zawodniczki z Olkusza walczyły jednak do samego końca i po serii błędów kwidzynianek w 58 min. doprowadziły do remisu. Chwilę potem odpowiedziała jednak Milena Kaczmarek (10 goli w całym meczu), która w trudnych momentach brała ciężar gry na siebie i na prawym skrzydle była nie do zatrzymania. Jak się okazało jej gol przesądził o zwycięstwie MTS, bo więcej bramek już nie padło. W końcówce rywalkom należał się jednak rzut karny, którego sędziny nie odgwizdały, więc ze zwycięstwa cieszyły się kwidzynianki.