MTS Kwidzyn lepszy od Sambora w I lidze kobiet [ZDJĘCIA]

W sobotę szczypiornistki MTS Kwidzyn zanotowały pierwszą porażkę w sezonie i w ligowej tabeli dały się doścignąć Koronie Handball Kielce, ale już we wtorek podopieczne Roberta Majdzińskiego znów odskoczyły I-ligowym rywalkom wygrywając zaległy mecz z Samborem Tczew. Zwycięstwo z ligowym autsajderem łatwo jednak nie przyszło.

Wydawało się, że ten mecz będzie dla gospodyń spacerkiem, ale okazało się inaczej. MTS zwłaszcza na początku miał problemy, zwłaszcza ze skutecznością i po 11 minutach przegrywał 3:5. Dopiero później kwidzynianki lepiej ustawiły celowniki i w ciągu kolejnych 8 minut nie tylko udało im się odrobić straty, ale i wyjść na prowadzenie, które jeszcze przed przerwą powiększyły do trzech goli.

Na początku drugiem połowy MTS nadal spisywał się dobrze. Kwidzynianki znakomicie broniły a w ataku szalała Daria Szynkaruk. Dlatego w 38 min. MTS wygrywał już 18:12, a potem do końca kontrolował przewagę, choć tczewianki zdołały nieco poprawić wynik.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zadyszka MTS Kwidzyn. Pierwsza w tym sezonie porażka w I lidze

Teraz kwidzynianki wreszcie będą mogły odpocząć, bo następny I-ligowy mecz rozegrają 25 marca. Będzie to jednak arcyważne w kontekście walki o ekstraklasę, do tego wyjazdowe, spotkanie z Ruchem Chorzów.

MTS Kwidzyn - Sambor Tczew 23:20 (14:11)
MTS: Bielak, Kłos, Reowicz - Szynkaruk 9, Pękala 5, Damaziak 2, Wicik 2, Zawalich 2, Chmara 1, Grabowska 1, Grulkowska 1, Guziewicz, Król, Orlich, Pożoga, Wąsik, Kary: 8 min.
Sambor: Skonieczna, Frankowska, Klarkowska - Maszota 5, Siekańska 3, Majocha 3, Michalska 3, Domnik 3, Majorowska 2, Górecka 1, K. Wańczyk, Meger, Duszyńska, Hawryszko. Kary: 14 min.