MMTS: słaby mecz i kolejna porażka z Azotami Puławy

Piotr Król
W tym sezonie MMTS nie zagra w Final Four PGNiG Pucharu Polski. W środę, w rewanżowym meczu ćwierćfinału tych rozgrywek, kwidzynianie przegrali z Azotami Puławy 26:33 (14:13). Przypomnijmy, że tydzień temu w Puławach MMTS przegrał 36:37, a wcześniej uległ także puławianom w lidze.

W meczu rewanżowym pierwsza połowa przebiegała po myśli kwidzynian. Gospodarze szybko zyskali kilka bramek przewagi (4:1 w 6 min.), a potem mimo kilku przestojów cały czas utrzymywali niewielką przewagę, w czym duża zasługa Sebastiana Suchowicza. W 27 min. było jeszcze 14:11 dla MMTS, ale w końcówce pierwszej połowy goście zniwelowali straty do 1 bramki.

Po przerwie na boisku istniał już tylko jeden zespół i niestety nie był nim MMTS. Azoty szybko wyszły na prowadzenie, a potem systematycznie powiększały przewagę. W 39 min. było już 15:19 na korzyść puławian, a na 6 min. przed końcem przewaga sięgnęła 9 bramek (21:30). Warto jednak odnotować, że trener Krzysztof Kotwicki nie widząc szans na zwycięstwo dał pograć dublerom, m.in. Miłoszowi Jedowskiemu i Marcinowi Górskiemu.

MMTS Kwidzyn - Azoty Puławy 26:33 (14:13)
MMTS: Suchowicz, Szczecina, Jedowski – Mroczkowski 6, Adamuszek 4, Daszek 4, Peret 4, Nogowski 3, Sadowski 2, Klinger 1, Rosiak 1, Górski 1, Łangowski, Orzechowski, Pacześny, Seroka.
Azoty: Stęczniewski, Sokołowski, Grzybowski – Krajewski 6, Przybylski 6, Tylutki 6, Ćwikliński 4, Zinczuk 3, Bałwas 2, Grzelak 2, Afanasjew 1, Kus 1, Łyżwa 1, Szyba 1.