MMTS pokonany w sparingu przez Orlen Wisłę Płock

SPR Wisła Płock
Do wczoraj MMTS Kwidzyn w styczniu był niepokonany, ale w środę, we własnej hali, kwidzynianie ulegli Orlenowi Wiśle Płock 28:33 (14:16). W ten sposób rywale nieco zrewanżowali się kwidzynianom za zakończony rzutami karnymi ligowy mecz z listopada.

Płocczanie przyjechali do Kwidzyna w mocno osłabionym składzie, przede wszystkim bez reprezentantów Polski, którzy dopiero co wrócili z mistrzostw świata. W zespole wicemistrzów Polski znalazło się jednak kilku obcokrajowców i to wystarczyło, by to "nafciarze" dyktowali warunki w trakcie środowej potyczki. Wisła prowadziła właściwie od samego początku. W 10 min. było 4:6 na korzyść płocczan, a 10 minut później nawet 7:13. W końcówce pierwszej połowy MMTS nieco zniwelował straty, ale i tak schodził na przerwę z niekorzystnym wynikiem 14:16.

W drugiej połowie goście znów szybko powiększyli przewagę do 6 goli - w 40 min. było 16:22 na korzyść wiślaków, którzy potem do końca utrzymywali przewagę na podobnym poziomie. Skończyło się wynikiem 28:33. To pierwsza porażka kwidzynian w trakcie styczniowych przygotowań so drugiej części sezonu PGNiG Superligi. Do walki o ligowe punkty MMTS powróci 7 lutego (wtorek), gdy w Zabrzu zmierzy się z Górnikiem. Wcześniej, bo 4 lutego zaplanowany jest mecz 1/8 finału PGNiG Pucharu Polski. Tego dnia do Kwidzyna przyjedzie Piotrkowianin Piotrków Tryb.