MMTS niemal przez cały mecz przegrywał z Chrobrym, ale wraca z Głogowa z tarczą

Po kiepskim meczu i piorunującej końcówce MMTS Kwidzyn wygrał w Głogowie z Chrobrym 26:25 (9:12). To już trzecie wyjazdowe zwycięstwo kwidzynian w tym sezonie. Bohaterem spotkania był Michał Adamuszek, który zdobył aż 9 goli.

W pierwszej połowie kwidzynianie mieli duże problemy w ataku. Dlatego po kwadransie mieli na koncie ledwie 3 gole i przegrywali 3:6. Wprawdzie w ciągu pięciu kolejnych minut doprowadzili do remisu 6:6, ale w końcówce pierwszej odsłony znów się męczyli i ostatecznie zeszli na przerwę przegrywając 9:12. W żadnym z wcześniejszych meczów w pierwszej połowie nie zdobyli mniej niż 10 goli. Najmniej, 11, zaliczyli na inaugurację grając przeciwko Wiśle.

Drugą połowę MMTS zaczął lepiej. Odrobienie strat zajęło mu 10 minut – w 40 min. Było 15:15. Niestety potem kwidzynianie znów zaczęli się męczyć i przez kolejny kwadrans Chrobry cały czas minimalnie prowadził. W 55 min. głogowianie wygrywali 24:22, ale w końcówce kwidzynianie zachowali się jak wytrawny bokser, który rozpoczynając ostatnią rundę wie, że przegrywa na punkty. MMTS po prostu posłał rywala na deski – dał rywalom zdobyć jednego gola, a sam zdobył ich cztery.

Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 25:26 (12:9)

Chrobry: Zapora, Stachera, Kapela – Płócienniczak 5, Mochocki 4, Łucak 3, Płaczek 3, Świtała 3, Gujski 2, Jankowski 2, Bednarek 1, Czekałowski 1, Wysokiński 1, Kuta, Piętak, Ścigaj. Kary: 12 minut
MMTS: Szczecina, Suchowicz – Adamuszek 9, Orzechowski 6, Daszek 2, Mroczkowski 2, Peret 2, Seroka 2, Klinger 1, Nogowski 1, Pacześny 1, Górski, Łangowski, Rombel, Rosiak, Sadowski.Kary: 10 minut (czerwona kartka dla Michała Pereta)
Pozostałe wyniki
Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce 32:25 (16:16), Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Zagłębie Lubin 32:36 (17:15), Czuwaj Przemyśl - NMC Powen Zabrze 26:25 (10:12), Gaz-System Pogoń Szczecin - Siódemka Miedź Legnica 27:18 (17:8)