MMTS Kwidzyn znów minimalnie gorszy od Wisły. Następny mecz w Kwidzynie

Tomasz Klinger rozegrał w Płocku dwa dobre mecze
Tomasz Klinger rozegrał w Płocku dwa dobre mecze Jarosław Michalik
Na jednym z portali o szczypiorniaku można było przeczytać, że to będą półfinały bez historii. Jednak w sobotę MMTS przegrał z Wisłą dopiero po dogrywce, a w niedzielę spisał się niewiele gorzej przegrywając 30:34 (14:17). To najlepiej wskazuje, że płocko-kwidzyńska rywalizacja wcale nie musi się zakończyć w trzech meczach.

W niedzielę mecz od samego początku nie układał się tak dobrze, JAK W SOBOTĘ. Gospodarze na starcie zyskali 3 bramki przewagi, a w 21 min. dystans wzrósł do 6 trafień (13:7). MMTS znów jednak pokazał charakter i serce do walki, i jeszcze przed przerwą zniwelował straty do 3 goli. Wynik był więc wciąż sprawą otwartą.

Po przerwie spotkanie nadal było wyrównane, ale wiślacy kontrolowali wydarzenia na boisku i utrzymywali bezpieczną przewagę. Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Michał Kubisztal, który bombardował bramkę MMTS z drugiej linii. Mimo porażki kwidzynianie znów pozostawili po sobie dobre wrażenie. Z dobrej strony znów pokazali się Robert Orzechowski i Tomasz Klinger, ale warto też pochwalić Adama Pacześnego, który z konieczności zastępował Michała Pereta. W bramce dobrą zmianę dał Krzysiek Szczecina.