MMTS Kwidzyn znów lepszy od Piotrkowianina. Teraz czas na Wybrzeże!

Szczypiorniści MMTS Kwidzyn zagrają w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski. W niedzielnym meczu 1/8 finału podopieczni Patryka Rombla pokonali Piotrkowianina Piotrków Tryb. 32:26 (17:13). Przypomnijmy, że dzień wcześniej pokonali ten sam zespół, ale w meczu ligowym.

Tym razem MMTS męczył się tylko przez kwadrans, gdy na prowadzeniu byli goście. Potem kwidzynianie szybko wypracowali kilkubramkową przewagę, którą spokojnie dowieźli do końca pierwszej połowy. A po przerwie było jeszcze lepiej, bo w pewnym momencie gospodarze prowadzili nawet 23:16 i z podobna przewagą zakończyli spotkanie. W następnej rundzie przeciwnikiem MMTS będzie Wybrzeże Gdańsk.

Warto zaznaczyć, że choć w obu meczach trener Patryk Rombel nieco inaczej zestawiał skład, to efekt końcowy był podobny. Dla przykładu w niedzielę sporo sobie pograli Tomasz Klinger, Kamil Krieger i Kelian Janikowski, a na szczególną uwagę zasługuje występ Alana Guziewicza. Nasz 18-letni dostał szansę na prawej flance i odpłacił się czterema golami. Trzy z rzutów karnych dodał nieco tylko od niego starszy Arkadiusz Ossowski, który wobec drobnej kontuzji sprawdzał się tylko przy rzutach karnych. Do relacji dołączyliśmy kilka zdjęć z sobotniego meczu.

MMTS Kwidzyn -Piotrkowianin 32:26 (17:13)
MMTS: Kiepulski, Szczecina - Krieger 6, Genda 5, Guziewicz 4, Janikowski 4, Klinger 4, Szczepański 4, Ossowski 3, Potoczny 2, Peret, Seroka, Szpera. Kary: 4 min. (Krieger i Janikowski - po 2 min.)
Piotrkowianin: Procho, Banisz - Krawczenko 4, Nastaj 4, Pacześny 3, Tórz 3, Achruk 2, Andreou 2, Góralski 2, Makowiejew 2, Mróz 2, Surosz 2, Iskra, Pożarek, Wędrak, Woynowski, Kary: 4 min. (Pacześny i Makowiejew - po 2 min.).
Sędziowali: Jakub Jerlecki oraz Maciej Łabuń (obaj Szczecin)