MMTS Kwidzyn-Wybrzeże Gdańsk 32:27 (15:14). Goście pękli po przerwie

Agnieszka Supron
Pierwsze od 4,5 roku derby Pomorza w PGNiG Superlidze wygrał MMTS Kwidzyn. Na inaugurację nowego sezonu gospodarze pokonali Wybrzeże Gdańsk 32:27 (15:14). Ich zwycięstwo było zasłużone, a na największe pochwały zasłużyli Maciej Mroczkowski i bramkarz Bartosz Dudek. Pierwszy zdobył 6 goli, drugi obronił 3 karne.

Początek meczu nie był zbyt udany w wykonaniu kwidzynian. Kiepsko bronili, a w ataku grali zbyt wolno i niedokładnie, dlatego w 8 minucie przegrywali 1:4, a po kwadransie 4:7. Jednak z każdą kolejną minutą gospodarze wyraźnie się rozkręcali. Najpierw do bramki zaczęli trafiać skrzydłowi, Mateusz Seroka i Adrian Nogowski, zaś w końcówce pierwszej połowy koncert gry dał Maciej Mroczkowski. Kapitan MMTS zdobył trzy gole z rzędu i ze stanu 13:14 wyciągnął wynik na 15:14.

W drugiej połowie MMTS znów zaczął dość ospale i szybko stracił prowadzenie. W 35 min. po golu Łukasza Rogulskiego kwidzynianie przegrywali 17:19. Już cztery minuty później znów był jednak remis, a do tego widać było, że goście zaczynają gasnąć w oczach. Starszym zawodnikom, jak 37-letni Marcin Lijewski i liczący tyle samo wiosen Dawid Nilsson, wyraźnie brakowało sił, zaś młodszym doświadczenia. Natomiast w MMTS wyraźnie "rozrzucali się" zawodnicy drugiej linii. Najpierw bramkę Wybrzeża bombardował Antoni Łangowski, a potem Paweł Genda, który po wakacjach nie przypomina już drobnego chłopaka sprzed roku. W 44 min. kwidzynianie wygrywali już 24:21, a na 6 min. przed końcem ich przewaga wzrosła do sześciu goli (30:24).

W ekipie MMTS na brawa zasłużył przede wszystkim profesor Maciej Mroczkowski oraz żywiołowy i skuteczny w bramce Bartosz Dudek. Warto też odnotować 5 goli z rzutów karnych "obrońcy" Przemysława Rosiaka, który wprawdzie dwa razy na linii 7 metrów się pomylił, ale raz się poprawił przy dobitce, a w drugiej sytuacji odbita od poprzeczki piłka trafiła w plecy gdańskiego bramkarza i wtoczyła się do bramki. Zdobywając takie gole MMTS nie mógł przegrać tego spotkania.

A już wkrótce, na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl zobaczycie galerię zdjęć z sobotniego meczu autorstwa Jarosława Michalika.

MMTS Kwidzyn - Wybrzeże Gdańsk 32:27 (15:14)
MMTS: Kiepulski, Dudek - Mroczkowski 6, Rosiak 5, Seroka 5, Genda 4, Łangowski 4, Nogowski 4, Peret 3, Sadowski 1, Pilitowski, Szczepański, Zadura. Kary: 10 min.
Wybrzeże: Sokołowski, Chmieliński - Rogulski 8, Kondratiuk 5, Prymlewicz 4, Abram 3, Nilsson 3, Kornecki 2, Lijewski 2, Jasowicz, Rakowski, Sulej. Kary: 6 min.